Kripto Para

Olay açıklama sonrası Vechain’den özür geldi!

  Vechain, Medium hesabı üzerinden yaptığı ve basına da yansıyan Amazon Web Services anlaşması paylaşımı ile ilgili özür diledi! AWS ortaklığının doğru olmadığını ifade eden platform, paylaşımın yanlışlıkla yapıldığını belirtti.

  Tedarik zincir platformu Vechain (VET), Medium hesabı üzerinden Amazon Web Services (AWS) ile ortaklık kurulduğuna yönelik paylaşımda bulunmuştu. Basına da yansıyan ortaklık haberleri ile ilgili Vechain’den düzeltme açıklaması gecikmedi. Açıklamada paylaşımın yanlışlıkla yapıldığı söylenerek özür dilendi.

  “Çalışma Ortaklığı Yazısı Arşiv Amaçlıydı”

  Türk basınında da büyük yankı uyandıran Vechain – Amazon ortaklığı haberlerinin doğruluk payı olmadığına yönelik açıklamada bulunan platform, paylaşımın yanlışlıkla yapıldığını iddia etti. Platform paylaşımı yalanladığı açıklamasında, “Yaratılan kafa karışıklığı için özür dileriz. AWS ile ilgili olan ve Medium hesabımızdan yayımlanan VeCarbon Teknik / Çalışma Ortaklığı yazısı arşiv amaçlıydı. Orijinal metin Vechain.org’da 9 Mayıs 2022’de paylaşılmıştı.” ifadelerini kullandı.

  Sosyal Medya Hesaplarının Sessiz Kalması Dikkat Çekmişti

  Medium paylaşımı ile platformun yerel token’i VET Coin, fiyatını 0,027 dolardan 0,029 dolara yükseltti ve büyük bir ilgi gördü. Medium hesabından yapılan Vechain-Amazon ortaklığına ilişkin şirketten ya da CEO Sunny Lu’dan herhangi bir paylaşım gelmemesi ise kripto endüstrisinin aklında soru işaretleri oluşmasına yol açtı.

  Sosyal medya hesaplarının sessiz kalması ardından ise 0,029 dolara yükselen VET Coin yeniden düşüşe geçerek kazanımlarını geri verdi. Şirketten yapılan açıklama ile birlikte pek çok yatırımcı, VET Coin’de yaşanan düşüşün asıl sebebini öğrenmiş oldu.

  Geçtiğimiz Sene Litecoin’de Yaşanmıştı!

  Kripto piyasalarında henüz yeni olan pek çok yatırımcı, yaşanan bu yanlış haber karşısında şaşkınlığını gizleyemezken, yaşanan bu durumu “manipülasyon” olarak nitelendiriyor. Öte yandan bu tip bir “yanlış anlaşılmanın” ilk kez yaşanmadığını, geçtiğimiz sene de Litecoin’de (LTC) yaşandığını hatırlatmak isteriz.

  Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz senenin yaz aylarında Litecoin, ABD’nin en büyük perakende şirketleri arasında gösterilen Wallmart ile ödeme konusunda anlaşma sağlandığını resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşmıştı. Yapılan paylaşımda Walmart’ta artık LTC ile ödeme yapılabileceği duyurulmuş ve token fiyatı önemli oranda artmıştı. Walmart ise bu anlaşma haberini yalanlamış, LTC kurucusu Charlie Lee tüm piyasadan özür dilemişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle