Kripto Para

Marvel şirketi NFT dünyasında! Heyecanlandıran haber

  Disney’in alt kuruluşu Marvel Entertainment şirketi, bugün dikkat çekici bir NFT açıklaması yaptı. Süper kahraman evreninin yaratıcısı şirket, VeVe Digital Collectibles uygulaması üzerinden ilk resmi NFT’lerini yıl sonuna kadar yayınlayacak…

  Spider-Man, Avengers ve X-Men gibi klasik süper kahramanlarını onlarca yıllık çizgi roman hikayelerine ve sinema filmlerine dönüştüren Marvel, NFT dünyasına giriyor. Popüler filmleri, televizyon şovları, bilgisayar oyunları ve diğer ticari ürünleriyle dikkat çeken şirket, eğlence dünyasına damgasını vuruyor. 

  VeVe Digital Collectibles uygulamasını kullanan şirketin yıl sonuna kadar NFT projelerini çıkarıp piyasaya süreceği öğrenildi. Yapılan basın açıklamasında Marvel NFT koleksiyonlarının, 3D heykellerinin ve dijital çizgi romanlarının yakında piyasaya sürüleceği belirtildi. bu kapsamda dijital koleksiyon ürünleri, akıllı bir cihaz dışında sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ile görüntülenebilen 3D modeller olacak.

  Marvel NFT’leri Heyecan Yarattı

  Marvel ve VeVe ortaklık duyurusunda bulunsalar da henüz gelecek NFT’lerin herhangi bir görüntüsünü paylaşmadı. Bilindiği üzere NFT’ler nadir bulunan dijital öğeler olarak sektörde mülkiyet belgesi işlevi görüyor. NFT’ler bir blockchain üzerinden doğrulanabiliyor. Koleksiyon, dijital sanat eserleri, video klipler, ticaret kartları ve video oyunu öğeleri NFT olarak şekillenebiliyor.

  VeVe Digital Collectibles katkısı sayesinde NFT’ler artık 3D modellerde de farklı formlar alabiliyor. Orbis Blockchain Technologies’e ait olan VeVe uygulaması, Marvel’ın çizgi roman sektöründeki en büyük rakibi olan DC Comics ile de işbirliği yapıyor. Batman ve Superman gibi popüler koleksiyonlar dışında Adventure Time, Star Trek, Jurassic Park ve Ghostbusters gibi markaların lisanslı NFT’leri de satılıyor.

  NFT Dünyası Gelişiyor

  2021 yılının ilk çeyreğinde 1.5 milyar doların üzerinde ticaret hacmine ulaşan NFT piyasası, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Geçen yılın sonundan beri VeVe uygulamasında yer alan DC’nin dijital 3D model koleksiyonları da bu alanda yoğun ilgi görüyor. Platformda bu güne kadar toplan 340 binden fazla kullanıcıya, 580 binden fazla NFT satışı yapıldı. Kullanıcılar buradan satın aldıkları NFT’leri ikinci el pazarında başkalarına satabiliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle