Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 30 Temmuz 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükseliş beklentisi bugün yerini gerilemeye bıraktı. En büyük kripto para fiyatında yaşanan düzeltme, popüler altcoin projelerinin fiyatına da benzer şekilde yansıdı. BTC fiyatı giderek 40 bin dolarlık direnç noktasından uzaklaşırken yatırımcısını endişelendirmeyi sürdürüyor. 30 Temmuz Cuma günüde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Spezialfonds adıyla Almanya kurumsal yatırımcılarının Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmasına izin veren bir yasa yürürlüğe giriyor. Emeklilik fonları ve sigortacılar gibi kurumsal oyuncuların kripto paralara erişebilir hale gelmesi sektörde büyük bir heyecanlan karşılandı. 

  30 Temmuz Cuma gününde toplam 4 bin 850 Bitcoin opsiyon sözleşmesinin vadesi dolacak. Bugün ayrıca BTC boğalarının 21 Mayıs'tan beri 40 bin dolarlık alım opsiyonlarından faydalanabileceği ilk haftalık vade dolum gününü temsil ediyor.

  En büyük kripto para borsası Binance, Almanya, İtalya ve Hollanda ile başlayarak Avrupa bölgesindeki vadeli işlem ve türev ürünlerini durduracağını ilan etti. Binance borsasından gelen bu kötü haber, BTC fiyatında bir miktar geri çekilme yaşanmasına yol açtı. 

  BTC blockchain ölçümlerinde yatırımcıları heyecanlandıran önemli bir gelişme dikkat çekti. Bitcoin blok zinciri, 2016’dan bu yana 5 yıl içinde şimdiye kadarki en büyük borsadan net çıkışları kaydetti. Uzmanlar bunu kesinlikle bir yükseliş göstergesi olarak kabul ettiklerini açıkladı. 

  ABD’li Temsilciler Meclisi üyesi Ted Budd, mecliste ve Senato’da stablecoinler ve merkeziyetsiz finans konusu olduğunda ciddi korku yaşayan kişiler olduğunu itiraf etti. Finansal Hizmetler Komitesi üyesi, özellikle stablecoin ihracatçısı firmalar ile devlet yetkililerinin daha fazla iletişim halinde olması gerektiğini söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı, yüzde 2.46 oranında gerilemeyle 38.900 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. Altcoinlerde ise Ethereum fiyatındaki yükselişin bir benzeri XRP fiyatında görülüyor. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan BNB, ADA, DOGE ve DOT fiyatı ise düşüş sinyalleri veriyor. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle