NULS Coin Nedir? NULS Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Hızlı yükseliş hareketleri ile gündeme gelen altcoinler arasında NULS coin de yer almaktadır. Bu yazımızda NULS coin nedir, nereden ve nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  NULS Coin Nedir?

  NULS projesi, bir kredi kanıtı (POC) konsensüs protokolü uygulayan modüler bir blok zinciridir. Arkasındaki ekip, takılabilirlik ve özelleştirmeye odaklanan kurumsal düzeyde blok zinciri altyapısı sağlama görevini yerine getirmektedir. Akıllı sözleşmeler, alt zincirler ve zincirler arası fikir birliğini içeren özelleştirilebilir modüller aracılığıyla kurumsal düzeyde blok zinciri altyapı sunmaktadır. Protokolün yerel kripto para birimi NULS coindir. 

  NULS Projesi ve Whitepaper

  Nuls projesinin temel amacı, modülerlik ve alt zincir çalışabilirlik özelliklerine sahip olarak blok zincirlerin karşılaştığı sorunları çözmektir. İşlevsel modüllerin ve mikro çekirdeklerin iki parçalı tasarımı, blok zinciri için hem temel bir ağ mekanizması hem de bölümlere ayrılmış özellikler sağlamaktadır. İki fonksiyonel bölümden oluşan NULS, mikro çekirdek ağın temelini oluşturur. İşlevsel modüller ise blok zincirinin tak ve çalıştır bölümleridir. NULS projesi hakkında detaylı bilgilere ve Whitepaper’a https://docs.nuls.io/ bağlantı adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

  NULS Coin Yorumları

  Kripto para uzmanlarına göre NULS ağı, tüm uygulamaları ana zincirde barındırmak yerine, çok zincirli bir sistemde alt zincirleri kullanmaktadır. Blok doğrulama için, alt zincirler ana zincire rapor verir ve bu da blok başlıklarını doğrular. Bu nedenle, sistem bazı zincirler arası iletişime ihtiyaç duyar. Uzmanlar NULS projesinin gelecek vaat ettiğini söylemektedir. 

  NULS Coin Geleceği Ne Olur?

  NULS, zincirler arası doğrulamayı gerçekleştirmek için zincirler arası bir konsensüs alanına (C3D) sahiptir. Basitçe söylemek gerekirse, her alt zincirin kendine özgü bir dizi düğümü vardır. Bu avantajları sayesinde kripto para dünyasında dikkat çekici bir potansiyele sahip olan NULS coin gelişmeye açıktır. NULS coinin benzersiz değer teklifi, modüler tasarımı ve Kredi Kanıtı konsensüs mekanizmasının uygulanmasıyla birlikte gelmektedir.

  NULS Coin Fiyatı

  Anlık verilere göre 1 NULS fiyatı %nuls+try% TL. Döviz cinsinden ise %nuls+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, NULS Coin fiyatı 24 saatte %nuls+yuzde%.

  2021 yılında kripto para piyasasında yaşanan yükseliş hareketleriyle birlikte NULS coin fiyatı da rekor kırmıştır. Kripto para analistleri NULS coin fiyatının yakın gelecekte pozitif yönde hareket edeceğini belirtmektedir. 

  NULS Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: NULS Coin satın almak için bu coini listeleyen Binance, Mandala Exchange, Huobi Global, OKEx gibi borsalardan birinin web sitesine girin. 
  • 2. Adım: Ücretsiz hesap açın. 
  • 3. Adım: Kayıt olduktan sonra size en uygun para transferi yöntemini seçerek hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsü üzerinden NULS Coin seçip alım emri verin.
  • 5. Adım: Satın aldığınız NULS coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  NULS Coin avantajları şunlardır:

  • Nuls, çok esnek bir blok zinciri ağı olma özelliğine sahiptir. 
  • Blockchain altyapısı son derece özelleştirilebilir ve modülerdir.
  • Geliştiriciler, kendi merkezi olmayanlarını oluşturmak için blok zincirinin kodunu özgürce kullanma özgürlüğüne sahiptir.
  • Merkezi olmayan uygulamaları oluşturma konusunda Nuls çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. 

  Dezavantajları Neler?

  NULS Coin dezavantajları şunlardır:

  • Benzer hedeflere ve yönlere sahip projelerin fazla sayıda olması rekabeti arttıracağı için NULS coin talebinde düşüş yaratabilir.
  • NULS özünde merkezi olmayan bir uygulama (dapp) platformudur, bu nedenle benzer projelerle rekabet eder. Ethereum, sektördeki en iyi bilinen rakiptir. 
  • Lisk, yan zincir kullanımıyla benzer bir projedir. Ek olarak, NEO ve Cardano önemli bir rakipler arasında yer almaktadır.

  Sonuç

  NULS projesi, temelde merkezi olmayan bir uygulama (DApp) platformudur. 2017 yılında piyasaya sürülen NULS, kredi kanıtı (POC) konsensüs protokolü uygulayan modüler bir blok zinciridir. Platformun yerel kripto para birimi NULS coindir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle