Kripto Para

Yeni rekora az kaldı: Tether 2 milyar USDT bastı!

  Tether’in USDT’sinde yeni rekora az kaldı! Son aylarda stablecoin projelerinin yaşadığı sorunlar ile ilginin arttığı lider sabit coin’den 2 milyar adet daha basılarak dolaşıma sürüldü.

  Kripto para piyasalarındaki yükseliş sürerken Tether’in USDT’sinde de arz artışı sürüyor. Geçtiğimiz süreçte 76 milyar dolara çıkarak yeni rekoruna yaklaşan USDT’de 2 milyar adet daha basılarak rekora giderek yaklaşıldı. 

  2 Milyara Dolarlık Yeni Basım Gerçekleşti

  Whale Alert tarafından paylaşılan yeni USDT basımları, lider sabit coin’in arzını artırmayı sürdürdüğünü ortaya koydu. Whale Alert tarafından paylaşılan son 24 saatlik veriler, gece saatlerinde Tron ağında 1 milyar USDT’nin dolaşıma sokulduğunu kamuoyu ile paylaştı.

  Bu paylaşımı takiben öğlen saatlerine gelindiğinde ise yeni bir basım daha gerçekleşti. İkinci basımda da 1 milyar USDT dolaşıma sokulurken, toplanda 2 milyar dolarlık USDT piyasaya sürüldü. Tether CTO’su Paolo Ardoino basımların ihtiyaç envanterde bulunması nedeniyle gerçekleştiğini söylerken, yeni basımlar büyük düşüş ya da yükseliş habercisi olması adına sektörde yakından takip ediliyor.

  Geçtiğimiz Hafta 4 Milyar Dolarlık USDT Basılmıştı

  Son 2 milyar dolarlık USDT ile birlikte piyasaların likidite ihtiyacı gözler önüne serildi. Geçtiğimiz hafta yine Tether 4 milyar dolarlık USDT’yi dolaşıma sokmuştu. Sabit coin piyasasını domine eden Tether, son verilere göre Pazar payını yüzde 60’a ulaştırmayı başardı.

  Şu anda Tether’in piyasa değeri 76 milyar dolar düzeylerinde. Henüz 2023 yılı başlarında ise lider sabit coin 66 milyar dolarlık piyasa değerine sahipti. USDC ve BUSD gibi önemli projelerde yaşanan sorunlar sonrası Tether bu açığı kapatarak Pazar payını artırmayı sürdürüyor.

  Circle Avrupa Pazarına Gözü Dikti!

  USD Coin (USDC) ihraççısı Circle da büyüme yönünde önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Büyüme planlarına Avrupa’yı ekleyen Circle, bu kapsamda Fransa’nın kapısını çaldı. Şirketten yapılan son açıklamada Fransız regülatörler ile kripto varlık lisansı için başvuruda bulunulduğu söylendi. Fransa’nın yaklaşan MiCA oylaması nedeniyle lisans gereksinimlerini sıkılaştırdığı biliniyor ve halihazırda ABD’de ve Sinagapur’da lisanslı olarak faaliyet gösteren Circle’in Fransa’dan ne şekilde yanıt alacağı merakla takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle