Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 22 Mart 2023

  FED kararına saatler kala kripto para endüstrisinde yüzler gülüyor. Lider kripto para biriminin 28 bin dolar üzerinde seyrettiği yeni günde piyasanın geneline yükseliş havası hakim.

  22 Mart 2023 Çarşamba günü piyasada yaşanan son dakika gelişmelere yer verilen gün sonu özetimizde, önemli Bitcoin (BTC) ve altcoin analizlerini ve fiyat hareketlerini takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Brezilya reali ile kripto alımlarına izin vermeye başladığını duyurdu. Borsadan yapılan açıklamada, “Brezilya, Coinbase’in uluslararası genişleme stratejisi için önemli bir Pazar. Bölgedeki muazzam potansiyeli ve büyüme fırsatlarını bildiğimiz için Brezilya pazarının ihtiyaçlarına uygun ürünlere yatırım yapmaya ve bunları geliştirmeye kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

  ABD Ulusal Gelir İdaresi (IRS), yayımlanan bir belgeye göre değiştirilemez token’leri (NFT) vergilendirmek istiyor. Pullar, sanat eserleri, kaliteli şaraplar, vb. koleksiyonlar ile NFT’lerin eşit şekilde vergilendirilmesinin tartışıldığı ülkede, olası bir yasa tasarısına emeklilik planlarında yer alan dijital varlıkların da eklenebileceği iddia ediliyor.

  Veri sağlayıcısı Look On-Chain, yeni bir balinanın ayak izini açık etti! Platformca yapılan Twitter paylaşımında bir balinanın Binance’tan 1,43 milyon dolar değerinde 571.571 adet DYDX satın bilgisi paylaşıldı.

  Dünyanın en büyük ekonomisinde yayımlanan yeni bir rapor kripto para endüstrisini açıktan hedef aldı! ABD Başkanı Joe Biden emri ile hazırlanan raporda kripto varlıkların çıkış amacı dışına çıktığı ve fikri mülkiyet, mevcut finansal sisteme alternatif bir yol, daha iyi bir ödeme mekanizması ve finansal araçları ortadan kaldırma amacı taşıdığı söylendi.

  Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Sony, NFT ekosistemine giriş yapmaya hazırlanıyor. Paylaşılan son resmi belgelere göre Sony, aldığı yeni bir patent ile birlikte PlayStation 5 ile NFT’lere yönelik bir hamlede bulunacak!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), SushiSwap’a gözünü dikti! Sushi DAO ve yöneticisine mahkeme celbi gönderen Komisyon, bu kez merkeziyetsiz finans sektörü üzerinde hakimiyet kurmak için yasal yollara başvurdu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasaları BTC önderliğinde yükselişini koruyor. Bitcoin’in 28 bin 226 dolardan işlem gördüğü şu dakikalarda bazı önemli altcoin’lerdeki son dakika fiyatlar şu şekilde:

  • ETH – 1.795 dolar
  • BNB – 325,90 dolar
  • XRP – 0,4411 dolar
  • ADA – 0,3708 dolar
  • DOGE – 0,074958 dolar
  • MATIC – 1,146 dolar
  • SOL – 22,475 dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle