Kripto Para

NBA'den DOGE'ye destek geldi

  NBA’in popüler takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban Dogecoin hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Altcoini desteklediği bilinen ünlü isim DOGE’den büyük yükseliş beklediğini açıkladı.

  Ünlü milyarder Mark Cuban Dogecoin’i desteklediği bilinen isimler arasında yer alıyor. Son dönemlerde altcoin piyasasından yükseliş beklenmesi üzerine Cuban da DOGE ile ilgili beklentilerini açıkladı. Ünlü isim altcoinin yüzde 1900 oranında yükseliş yaşayabileceğini belirtiyor.

  Sosyal medya hesabı üzerinden Dogecoin ile ilgili açıklama yapan Mark Cuban, geçen hafta altcoinin takımın bilet ve malları için ödemesinde kullanılmasına izin verildiğini açıklamıştı. Cuban bu gelişmenin ardından paylaşımı ile işlemlerde 20 binden fazla DOGE kullanıldığını açıkladı. 8.2 milyon takipçisine seslenen Cuban, Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılmaya devam edilmesi ile fiyatının yükselmesinin mümkün olduğunu belirtti.

  Dogecoin’i destekleyen birçok kurum var

  Ünlü milyarder Mark Cuban, Dogecoin’in en büyük destekçileri arasında gösterilmekle beraber altcoini ödeme yöntemi olarak kabul eden tek isim değil. Cuban dışında da birçok isim ve kuruluş Dogecoin yükselişini destekleyecek hamlelerde bulunuyor. DOGE ile ilgili yaşanan en dikkat çeken gelişmeler arasında geçen ay altcoini desteklediği tokenler arasına ekleyen Bitpay yer alıyor. Bitpay’ın bu hamlesinin yanı sıra kripto ATM operatörü CoinFlip, Dogecoin’i dünya üzerinde bin 800’den fazla ATM’de kullanılabilecek tokenler arasına aldı. Be gelişmeler DOGE yükselişini olumlu etkiliyor.

  Dogecoin geçtiğimiz hafta dünyanın en zengin ikinci insanı olan Elon Musk’ın paylaşımlarından da destek almıştı. Bu paylaşımların etkisi ile bir anda ciddi yükseliş yaşayan DOGE, Musk’ın paylaşımlarını sonlandırması ile sert bir düşüş yaşadı. Musk’ın tavrını değiştirmesinin nedeni olarak ABD regülatörlerinin altcoini araştırmaya başlamaları gösterilmişti.

  NBA blockchain teknolojisini araştırıyor

  Dallas Mavericks takımının sahibi Mark Cuban geçen hafta yaptığı açıklama ile Dogecoin’in takımın bilet ve mal satışlarında ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğini duyurmuştu. Mark Cuban bu açıklamanın ardından altcoinin kullanımına bağlı olarak fiyat tahmini yaparken, NBA ise ligin iş uygulamaları için blockchain teknolojisinin ne şekilde kullanılacağı ile ilgili çalışma yürüttüğünü açıkladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle