Cem Yavuz

Elon Musk, çocuğu için Dogecoin aldığını açıkladı

  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, çocuğu için Dogecoin aldığını ifade etti.  Musk'ın bu açıklamasıyla birlikte varlığın değeri %20 oranında arttı. 

  Elon Musk yaptığı açıklamada, küçük bebeği için bir Dogecoin aldığını ifade ett ve yine kripto para topluluğunda ilgi odağı olmayı başardı. 

  Bebek İçin Dogecoin

  Tesla ve SpaceX'in ünlü CEO'su Musk, kripto para hakkında yapmış olduğu açıklamalar ile ve özellikle Doge hakkındaki yorumları ile sıklıkla dikkat çekiyor. Musk, Dogecoin ile ilgili yaptığı son açıklamada, yeni yürümeye başlayan çocuğu için, Dogecoin satın aldığını ifade etti.

  Dünyanın en zengin insan olan Elon Musk, oğluna Dogecoin satın aldığını Twitter üzerindne duyurdu. Musk oğlu X Æ A-Xii için, bir meme kripto parası olan Dogecoin satın aldığını belirtti. 

  Elon Musk ve ünlü müzisyen Grimes'ın açıklamasına göre, çocuklarının ismi kısaca "Little X" olacak. Musk ve Grimes'ın çocuklarına X Æ A-Xii ismi vermesi uzun bir süre konuşulmuştu.

  X Æ A-Xii, babasının kendisi için satın almış olduğu Dogecoin ile, en genç Dogecoin sahibi olan kişi olmuş olabilir. 

  Elon Musk'ın açıklamaları, her seferinde Dogecoin'in değerinin de artmasını sağlıyor. Elon Musk, Twitter üzerinden bu açıklamayı gerçekleştirmeden önce varlık 0.068 dolar üzerinden işlem görüyordu. Musk'ın yaptığı açıklamanın ardından, varlığın değeri ise 0.082 dolara kadar yükseldi. 

  Elon Musk son zamanlarda, kripto para biriminin en büyük gündemlerinden bir tanesi olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda, BTC ile ilgili olduk.a şüpheli açıklamaları bulunan Musk, artık bir BTC destekçisi olduğunu gizlemiyor. Musk yapmış olduğu açıklamada, sekiz yıl önce Bitcoin satın almadığı için oldukça pişman olduğunu ifade etmişti. 

  Tesla'dan Dev Yatırım

  Elon Musk'ın BTC destekleyen açıklamaları, daha sonra büyük bir yatırımı da beraberinde getirdi. Elon Musk'ın şirketi Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu ve kripto para dünyası bu haberle sarsıldı. Tesla'nın bu açıklamasının ardından, Bitcoin büyük bir ralliye devam etti ve varık 42 bin dolarlık ATH seviyesini aşarak, bir ara 48 bin dolar sınırına kadar geldi. 

  Tesla'nın bu hamlesinin, diğer kurumsal firmalara da örnek teşkil edebileceği, topluluk arasında ifade ediliyor. Kulislerde, Apple'ın böyle bir hamle gerçekleştirmesi beklenirken, Max Keiser ise Oracle'ı işaret ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle