Kripto Para

AC Milan artık göğsünde BitMEX’i taşıyacak!

  Kripto para borsası BitMEX, Seri A’nın en köklü futbol kulüplerinden olan AC Milan ile ortaklık kurdu. Taraflar arasında yapılan anlaşmanın geçerlilik süresi hakkında açıklama yapılmadı ancak bu ortaklığın birkaç yıl boyunca devam edeceği söylemleri gündeme geliyor.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok geniş çerçevelere ulaştı ve bu çerçeve günden güne genişlemeye de devam ediyor. Piyasaya 2021’de çok fazla yeni yatırımcı dahil oldu ve kripto paralardaki yukarı yönlü hareketlilik beklentisi, yatırımcıları genel anlamda sektöre çekmeye devam ediyor. Bununla birlikte, işletmeler ve markalar da kripto para sektörüyle bir şekilde bağ kurarak, bu alanda var olmaya çalışıyor. Büyüyen kripto para sektörü, atılan bu adımlarla birlikte 2021 yılında yeşil sahalara inmeye başlamıştı. Şimdi ise benzer bir adım AC Milan’dan geldi.

  Kripto para sektörü yeşil sahalara birçok şekilde dahil oldu. Futbol kulüpleriyle yapılan anlaşmalar sonucu çıkarılan taraftar token’lar bunun en net örnekleri arasında yer alıyor. Ancak atılan adımlar bununla da sınırlı değil. Birçok spor kulübü, kripto para odaklı şirketlerle sponsorluk anlaşması da kuruyor. İtalya’nın en köklü futbol kulüplerinden biri olan AC Milan takımı da bu kapsamda kripto para borsası BitMEX ile bir ortaklık kurdu. Gelen açıklamalara göre BitMEX logosu artık AC Milan formalarında yer alacak.

  BitMEX Logosu Formalarda Yer Alacak

  Yapılan anlaşmaya göre BitMEX logosu AC Milan takımının hem erkek hem de kadın futbol takımlarının formasında yer alacak. Öte yandan aynı şekilde bu logo, kulübün e-spor takımı olan AQM formalarında da bulunacak. Kurulan ortaklık sonrası, anlaşmanın kaç yıllığına imzalandığı açıklanmadı. Ancak anlaşmanın birkaç yılı kapsadığı tahmin ediliyor.

  BitMEX CEO’sunun Açıklamaları

  BitMEX CEO’su Alexander Höptner, kurulan ortaklık sonrası açıklamalarda bulundu. Höptner konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “AC Milan ile ortaklığımız borsamızın marka bilinirliğini artırmaya katkıda bulunurken, aynı zamanda kripto anlayışını tüm dünyaya empoze etmeye çalışacaktır. Yaşanan son gelişmeler BitMEX için son derece heyecan verici yeni bir bölümün başlangıcıdır.”

  AC Milan, daha önce de Socios ile kurduğu ortaklıkla taraftar token’ı olan ACM’yi piyasaya sürmüştü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle