Kripto Para

Uniswap hareketliliği başladı

  Kripto para piyasasının popüler tokenlerinden Uniswap bir haftadan kısa süre içinde gerçekleştirdiği yükseliş ile birçok altcoini gerisinde bıraktı. Yüzde 52’nin üzerinde yükseliş gösteren tokenin piyasa değeri 16.6 milyar doları aştı.

  Kripto para dünyasında son dönemlerde yaşanan hareketlilikten popüler token Uniswap de payına düşeni aldı. Bir haftadan kısa süre içinde yüzde 52’nin üzerinde yükseliş yaşayan Uniswap, piyasa değeri 12.5 milyar dolar olan Litecoin’i gerisinde bırakmayı başardı.

  Popüler token XRP’nin piyasa hacmine ise çok yaklaşmış durumda. Yükselişinin devam etmesi beklenen Uniswap’in şuan da XRP’nin en büyük rakibi olduğu biliniyor. SEC ve Ripple arasındaki dava sürecinden olumsuz etkilenen ve düşüş yaşayan XRP’nin yakın zamanda Uniswap’in gerisinde kalması bekleniyor. Uniswap şuanda artan piyasa değeri ile piyasa içindeki en büyük 8. token.

  Uniswap CoinMarketCap’te İlk 10 Token İçinde Yer Aldı

  Kısa süre içinde yaşadığı yükseliş ile XPR’ye rakip olan DEFİ tokeni, bu yükseliş ile beraber CoinMarketCap içinde ilk 10’a giren ilk merkezi olmayan finans tokeni oldu. CoinMarketCap’teki başarısı ile de dikkat çeken Uniswap şimdi ise XRP’yi geride bırakmak için çalışacak.

  Yeni Tarihi Rekor mu?

  Yaşadığı yükseliş ile kripto para dünyasının dikkatini çeken Uniswap, fiyat artışına rağmen ise yeni bir tarihi rekor gerçekleştiremedi. Uniswap henüz yeni bir tarihi rekora ulaşamasa da kripto para dünyasının uzman isimleri, tokenin yükselişini süreceğini düşünüyor. XRP’yi geçmesi beklenen Uniswap’in yeni bir rekora imza atması da bekleniyor.

  Analistler Uniswap’in Ethereum Borsası İle Yarışmasını Bekliyor

  CoinGecko verilerine göre Uniswap yaşadığı yükseliş ile merkezi olmayan borsalar içinde ilk sırada yer alıyor. Pancake Swap’in de ikinci sıradan takip ettiği lider merkezi olmayan token’in yükseliş ivmesi ile beraber Ethereum borsası ile karşı karşıya gelmesi bekleniyor. Ethereum’un fahiş işlem ücretlerinden şikayet eden yatırımcıların Uniswap’i tercih etme olasılıkları analistler tarafından değerlendirilen ihtimaller arasında yer aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle