Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Eylül 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) hafta sonunda düşüş sinyalleri yaktı. BTC’deki belirsizlikler altcoinlerdeki volatilinenin azalmasına yola açtı.

  9 Eylül 2023 Cumartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Popüler analist Michael van de Poppe piyasada bir düzeltme beklediğini ve bunun uzun vadeli yatırımcılar için alım fırsatı olduğunu söyledi. Uzmana göre düşüşten kaçınmak için haftalık kapanışın 200 haftalık EMA olan 24 bin 689 dolar üzerinde gerçekleşmesi gerekiyor.

  Kripto para hedge fonu Beraven Howard Digital, Binance ve Coinbase Custody üzerinden LDO token satışına başladı. Son 3 günde toplam 1.18 milyon dolarlık 750 bin adet LDO tokeni satan cüzdanda hala 7.08 milyon adet LDO token bulunuyor.

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, katman-2 platformu için Base Ekosistem Fonu aracılığıyla 6 altcoin projesine yatırım kararı aldı. Coinbase Ventures yönetimindeki fonun destekleyeceği projeler Avantis, BSX, Onboard, OpenCover, Paragraph ve Truflation olarak sıralandı.

  Kripto ödeme hizmetleri sağlayıcısı Ripple’ın (XRP), Web3 odaklı kripto tröst şirketi Fortress Trust’ı satın aldı. Bu hamleyle birlikte Ripple, Fortress Blockchain Technologies’in azınlık hissedarı oldu.

  ARK Invest son raporunda BTC ve ETH geleceğine değindi. Uzmanlara göre BTC’de 24 bin 800 dolardan geçen desteğin kaybedilmesi halinde yeni bir düşüş trendi başlayacak. ETH’de ise 1.626 dolardaki desteği kaybederse 1.550 dolara kadar geri çekilme yaşanacak.

  Ünlü analist Ali Martinez Bitcoin TD (Tom DeMark) Sequential göstergesi verilerine göre BTC’de yükseliş seviyesini açıkladı: “26 bin 800 doların üzerinde sürdürülebilir bir kapanış, 28 bin 000 dolara yükselişin yolunu açabilir. Ancak BTC’nin 25 bin 300 doların altına düşmesi bu yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC fiyatında belirsizlik sürüyor. Henüz düzeltme riskinden kurtulamayan BTC’de volatilite azaldı. Güncel fiyatlara bakıldığında BTC %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoinlerde son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle