Kripto Para

Mastercard bir müşterisine NFT verecek! Katılım şartları

  Amerikalı dev finans şirketi Mastercard, NFT (non fungible token) adımı atmaya hazırlanıyor. NFT konusunda Visa’nın izinden giden Mastercard, yaptığı duyuruya göre bir NFT oluşturdu ve bu NFT’yi İngiltere’deki şanslı bir müşterisine verecek. Visa’nın NFT adımı sonrası NFT satışlarında rekor kırılmıştı.

  Kripto para piyasalarının ciddi ölçülerde genişlemesi ile birlikte, sektörün uzandığı hemen hemen her alanda da benzer şekilde öngörülemez büyümeler kaydedildi. Kripto paraların yaygınlaşması ile birlikte; merkez bankası dijital parası (CBDC) çalışmaları hızlandı, NFT (non fungible token) pazarı büyüdü ve merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü ciddi oranlarda büyüme gösterdi. Bu alanlarda en popüler pazarlardan biri haline gelen NFT pazarı, dev finansal şirketlerin attığı adımlarla büyümeye devam ediyor.

  Visa’nın NFT Adımı Sonrası NFT Ticaret Hacim Rekoru Kırılmıştı

  ABD merkezli dev finans şirketi Mastercard, git gide büyüyen NFT pazarı karşısında kayıtsız kalamadı. NFT konusunda Visa’nın izinden giden şirket, 16 Eylül tarihli bir duyurusuna göre bir NFT oluşturdu ve Mastercard bu NFT’yi, İngiltere’deki şanslı bir müşterisine verecek. Dev şirketlerin verdiği destekler ve atılımlarıyla NFT çılgınlığının daha da büyümesi bekleniyor. Visa’nın NFT haberinden sonra, NFT pazar yeri olarak hizmet veren OpenSea’de NFT ticaret hacmi rekoru kırılmıştı. Ağustos ayında toplam NFT satışları da 900 milyon doların üzerine çıkarak rekora ulaşmıştı.

  Kampanya Katılım Şartları ve Verilecek Olan NFT

  Mastercard’ın başlattığı NFT kampanyasına sadece İngiltere’deki müşterileri katılabilecek. Kampanyaya katılan ve kayıt yaptıran Mastercard müşterilerinden biri rastgele seçilecek ve o şanslı müşteriye “Jose Mourinho imzalı hareketli futbol topu NFT’si” hediye edilecek. İngiltere dışından kampanyaya katılım sağlanamayacak. Ancak yine de kripto para forum sitelerinde, olası bir sorun ya da saldırı sonrası, İngiltere dışı kayıtların da değerlendirmeye alınabileceği yorumları yapılıyor. Yine de bu ihtimalin çok düşük olduğu biliniyor.

  Bu NFT Ürün Çok Ciddi Miktarlara Satılabilir

  Kampanyaya katılmak isteyen katılımcılar, 30 Eylül tarihine kadar Mastercard resmi web sitesi üzerinden kayıt yaptırabilecek. Mastercard’ın şanslı bir müşterisine vereceği NFT ürün, son derece nadir bir ürün olacak ve özel etkinliğe ait bir koleksiyon ürünü olarak değerlendirilecek. Bu da bu ürünün, ciddi miktarlara satılabileceğine işaret ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle