Kripto Para

Spider-Man ağını attı, NFT olarak geliyor!

  Dünyanın en büyük çizgi roman markalarından biri olan Marvel, NFT (non-fungible-token) pazarına girişini somut adımlara döküyor. Marvel Entertainment, VeVe üzerinden ilk NFT satışını, Spider-Man konseptli ürünlerle gerçekleştirecek.

  NFT (non-fungible-token) pazarı 2021 yılında beklenmedik bir büyüme elde etti. Mart 2020 döneminde NFT pazarında ticari işlem hacmi, aylık ortalama 30 bin dolar seviyelerindeydi. Mart 2021 döneminde ise NFT pazarının günlük ticari işlem hacmi milyonlarca dolarlık seviyelere ulaştı. Bu eşsiz büyüme, NFT pazarına müzik, spor, siyaset ve görsel sanatlar alanlarından ünlü isim ve kuruluşların girmesiyle birlikte katlandı. Bu alanda boy göstereceğini daha önce açıklayan çizgi roman devi Marvel, bu hazırlığını somut adımlara dökecek.

  İlk Satışta Fiyat Aralığı 40 – 400 Dolar

  Haziran ayında Marvel Entertainment yaptığı açıklamasında VeVe pazarı aracılığıyla NFT ürünlerini piyasaya sürme planları olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Marvel, NFT ürünlerini dünyaya duyuracak olan ilk karakterlerinin Spider-Man olduğunu duyurdu. Marvel’ın ilk olarak Spider-Man konseptli olacak olan NFT ürün satışları 7 Ağustos tarihinde başlayacak. İlk satışta her bir NFT koleksiyon ürünü 40 ile 400 dolar aralığında alıcılarla buluşacak. Satışlar, Marvel’ın daha önce belirttiği gibi VeVe pazarı üzerinden yapılacak.

  Ürünler Nadirlik Çeşitlerine Göre Kategorize Edilecek

  Marvel’ın yapmaya başlayacağı Spider-Man NFT koleksiyon ürün satışlarında 5 farklı Spider-Man koleksiyonu satın alınabilecek. NFT ürünlerin değerleri, kategorisine göre belirlenecek. Bu kapsamda ürünler nadirlik derecelerine göre kategorize edilecek. Satışlarda örneğin ortak nadir kategorisinde olan “Amazing Spider-Man” NFT ürünlerinden 32 bin adet satış yapılacak. Diğer yandan gizli nadir kategorisinde olan “Ultimate Animated Spider-Man” NFT ürünleriyse 1.000 adetle sınırlı olacak. Fiyatlar kategorilere göre 40 ile 400 dolar arasında değişecek.

  NFT Ürünler “Dijital Heykel” Olarak Satılacak

  Marvel ürünlerinin satışının gerçekleştirileceği VeVe platformu, söz konusu satış işlemlerini Twitter üzerinden duyurdu. VeVe, Twitter paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Marvel tarihinin parçası ol! Sipider-Man’in birinci sınıf dijital koleksiyon formatında İlk Görünümü 07 Ağustos 08.00’da PT’de olacak.”

  Daha önce de VeVe koleksiyonu olarak alıcılarıyla buluşmuş olan birçok NFT ürünü gibi, Spider-Man NFT ürünleri de her açıdan görüntülenebilen 3 boyutlu dijital heykeller olarak satışa sunulacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle