Kripto Para

Madenci şirketi yatırımcıları üzdü! Daha fazla BTC satacak

  Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, trendde kalmaya çalışan BTC’yi bozabilecek açıklaması ile yatırımcıları üzdü. Ocak ayında 500 BTC sattığını açıklayan madenci, operasyonlarını finanse etmek için satışa devam edeceğini açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) iyi bir başlangıç yaptığı 2023 yılında yatırımcısına dolar bazında yüzde 40’ın üzerinde kazandırdı. 23 bin doların üzerine yerleşen BTC ile birlikte Bitcoin madencilik şirketleri de nefes aldı. Trendin devamı için korkulan madenci satış baskısına yönelik dev Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital tarafından yapılan açıklama, bu baskının hissedilmesine yol açtı!

  Şirket 500 BTC Sattı

  Yükselişe geçen BTC fiyatı ile birlikte sektörün gözü madencilerin üzerindeydi. Bu süreçte Bitcoin madencilik devi Marathon Digital, Ocak ayına ilişkin yaptığı açıklamada 500 BTC satışı gerçekleştirdiğini duyurarak dikkatleri üzerine çekti.

  Şirketten yapılan açıklamada Aralık 2022’de toplam 687 BTC çıkartıldığı kaydedilirken, geçtiğimiz ay toplam 500 BTC’nin satıldığı haber verildi. Şirket, önceki yıl kötü fiyatlamada Bitcoin satmaktan kaçınmış birkaç şirketten biriydi. Pek çok madencilik şirketinin kepenk indirdiği zorlu kripto kışında Marathon Digital ayakta kaldı ve şimdi operasyonlarını rahatlamak için yükselen BTC fiyatını değerlendirdi.

  Daha Fazla BTC Satacak!

  Şirketin yükselen BTC ile yaptığı satış makul görünse de yaptığı açıklamanın devamında daha fazla satış sinyali verilmesi kripto endüstrisini korkuttu! Marathon Digital, “Aylık işletme maliyetlerini finanse etmek için 2023 yılında Bitcoin varlıklarımızın bir kısmını satmaya devam ediyoruz” ifadesi ile lider kripto para birimini bir satış baskısı beklediğini ilan etmiş oldu.

  Şirket açıklamasının devamında, “Bu satışlara rağmen 31 Aralık 2022 tarihi itibari ile 7 bin 815 BTC olan kısıtlanmış BTC varlığımız üretimimizin artması ve Ocak ayında Bitcoin fiyatındaki değerlenmenin teminatı olarak gösterdiğimiz Bitcoin miktarının azalması nedeniyle 31 Ocak 2023 tarihi itibari ile 8 bin 90 BTC’ye yükseldi” diyerek, elinde bulunan Bitcon rezervini açık etti.

  Marathon Digital’de İşler Yoluna Girmeye Başladı

  Yükselen enerji maliyetleri ile birlikte geri çekilen BTC fiyatı kripto madencilerini zora sokmuştu. Marathon Digital kripto kışında tek bir BTC satmazken, artan Bitcoin fiyatı ile nefes almayı başardı. Şirketin Ocak ayında hisse senedi fiyatı da yüzde 135 artarak bu durumu gösterirken, operasyonel verimlilik anlamında da görülen iyileştirmeler de Marathon Digital’in zoru geride bıraktığını söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle