Kripto Para

Madencilik şirketi her an Nasdaq’tan çıkarılabilir!

  Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) öncülüğünde düşük fiyat hareketlerinin baskın şekilde uzun bir süredir devam etmesi ve bu düşük fiyat seyrine rağmen Bitcoin hash rate’inin artması, madencilik şirketlerini zor durumda bırakmaya devam ediyor. Bu şirketlerden biri olan Digihost, şimdi Nasdaq borsasında liste dışı edilme riskiyle karşı karşıya.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Haziran ayında 17 bin 600 dolar ile yerel dip seviyesini gördü. Bu aşamadan sonra çeşitli ataklarla tırmanışa geçmeye çalışsa da Bitcoin genel olarak düşüş seyrinde kaldı. Bir süredir 20 bin doların altında seyreden Bitcoin’de, düşük fiyatlara rağmen hash rate’in artması ise madencileri en çok zorlayan konulardan biri oldu. Artan madencilik maliyetleri şirketleri zorlarken, bu durumdan en çok etkilenenlerden biri de Kanada merkezli Bitcoin madencilik şirketi Digihost oldu. Digihost, şimdilerde Nasdaq’tan liste dışı edilme riski ile karşı karşıya.

  Borsanın Kuralları Gereği Hisse Değeri 1 Dolar ve Üzerinde Seyretmeli

  Teknoloji odaklı şirketlerin halka arz olduğu Nasdaq borsasında işlem gören Bitcoin madencilik şirketi Digihost, Nasdaq’ın “arka arkaya 30 gün boyunca 1 dolarlık minimum hisse fiyatı” gereksinimini karşılayamaması nedeniyle, Nasdaq’tan liste dışı edilme riskiyle karşı karşıya. ABD’de teknoloji şirketlerinin yer aldığı, aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci borsası konumunda olan Nasdaq’taki kurallar gereğince bir hisse senedinin asgari fiyatının 1 dolar olması koşulu bulunuyor. Borsa kurallarınca ilk kez işleme açılacak bir hisse en az 5 dolar olmalı ve ardından 1 doların üzerinde seyretmeli.

  Nasdaq, Digihost’a Süre Verdi

  Kanada merkezli Bitcoin madencilik şirketi Digihost, geride bıraktığımız Cuma gününü 0,71 dolar ile kapanış yaptı. Bu kapanışla birlikte Nasdaq, Digihost şirketine bir ihtar gönderdi ve şirketin kurala uyum sağlaması için 180 günlük süre verdi. Nasdaq’ın Digihost borsasına verdiği süre 10 Nisan 2023’te sona erecek. Bu süre boyunca Digihost hisselerinin arka arkaya en az 10 gün boyunca 1 dolar ve üzerinde işlem görmesi gerekiyor. Kripto para borsasındaki ilerleyişin, Digihost’un akıbetini belirleyeceği tahmin ediliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle