Kripto Para

Madencilik firmasından rekor! 3 ayda 553 BTC kazdı

  Kanada merkezli kripto para madencisi Hut 8 Mining, 2021 yılı ikinci çeyrek performans raporunu yayımladı. Sektörde adını sık sık duyurmaya başlayan madencilik firması, 3 aylık süre içinde 553 Bitcoin kazarak yeni bir rekor gelir elde etti…

  Kripto para sektöründe son dönemde adından sık sık söz ettiren Kanada merkezli Hut 8 Mining, madencilik alanında dikkatleri üzerine çekiyor. Bitcoin üretiminde yeni bir rekor kırdığını duyuran şirket, 2021 yılının ikinci çeyreğinde 33.5 milyon dolarlık rekor gelir elde etti.

  Kanadalı BTC madencisinden yapılan açıklamada, şirketin bir önceki yılın aynı çeyreğinde 795 BTC çıkartıp sadece 7.3 milyon dolar gelir elde ettiği hatırlatıldı. Sektörün önde gelen madencilik firmalarından biri olan Hut 8 Mining, bu çeyrekte 25 milyon doları kazdığı BTC’den olmak üzere yaklaşık 26.7 milyon dolarlık gelir elde ettiğini duyurdu.

  Bitcoin Hash Gücünü Arttıracak 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan haberin detaylarında Hut 8 Mining firmasının ikinci çeyrek için zarar tablosu da paylaşıldı. Buna göre 2021 yılının ikinci çeyreğinde yaklaşık 16.2 milyon dolarlık net zarar açıklandı. Mevcut durumda BTC hash gücü seviyesi 1.37 seviyesinde bulunan şirket bunu geliştirmek için yeni adımlar atmaya başladı. 

  Hut 8 Mining ile MicroBT ve Nvidia gibi şirketler arasında yapılan anlaşmalarla BTC hash gücü 2.7 EH/s seviyesine çıkarılması planlanıyor. Bu anlaşmalar kapsamında ortaklık kurulan şirketlerden 21 bin 953 adet yeni Bitcoin madencilik cihazı satın alındı. 

  Rezervindeki BTC Miktarını Açıkladı

  Kanada’nın Toronto borsasında listelenen madencilik firması Hut 8 Mining, haziran ayının başında Nasdaq’ta hisselerinin listelenmesi için gerekli başvuruları yaptı. Kısa zaman içinde ABD teknoloji borsasına da geçmesi beklenen Hut 8 Mining rezervinde 3 bin 824 adet BTC bulunuyor. Bunların yaklaşık 132 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olduğu belirtiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle