Kripto Para

ADA kurucusu 2022 için çok heyecanlı!

  Cardano’nun (ADA) kurucusu ve ADA’nın arkasındaki geliştirici şirket olan IOHK’in CEO’su Charles Hoskinson, Twitter üzerinden projenin 2022 yol haritasını paylaştı. Bu konuda oldukça heyecanlı olduğunu ifade eden Hoskinson’a göre ADA 2022’de büyümeye devam edecek.

  Uzun zamandır piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para birimi arasında yer alan Cardano (ADA), geçtiğimiz aylarda ağdaki Alonzo güncellemesi öncesinde elde ettiği devasa değer artışlarıyla dikkat çekmişti. Birçok yatırımcının portföyünde demirbaş olarak yer alan ADA, 65,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 6. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Son dönemlerde piyasa trendlerine ayak uydurarak dikkat çeken ADA için, kurucusu Charles Hoskinson, Twitter üzerinden 2022 yol haritasını ve duyduğu heyecanı paylaştı.

  Charles Hoskinson’un Paylaşımı

  ADA’nın kurucusu ve ADA’nın arkasındaki geliştirici şirket olan IOHK’in CEO’su Charles Hoskinson, Twitter üzeinden yaptığı paylaşımda projenin 2022 yol haritasına dair bilgiler paylaştı. Bu konuda heyecanlı olduğunu da vurgulayan Hoskinson, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “2022 Cardano yol haritasının nasıl bir araya geldiğini gerçekten çok seviyorum. Büyüyen, rafine eden, uyum sağlayan ve güçlenen bir ekosistem. Teknoloji inanılmaz ve Cardano üzerine inşa edilen yüzlerce projeyi karşılayacak çok sayıda harika yeniliğe sahibiz.”

  Şirketin Blog Gönderileri de İpuçları Barındırıyor

  Charles Hoskinson’un Twitter üzerinden yaptığı paylaşımların yanı sıra projenin son dönemlerde yayımladığı blog yazılarındaki detaylar da ilerleyen süreçler hakkında önemli ipuçları veriyor. Şirket tarafından yayımlanan yakın tarihli bir blog gönderisinde, zaman içinde ağ performansını hangi şekillerde optimize edeceğini tartıştı. Ayrıca ilgili yazıda ileriye dönük olarak odak noktasının, başlangıçta temel yetenek ve optimizasyona yöneleceği de belirtildi. Söz konusu yazıda konuya ilişkin olarak şu ifadeler yer aldı:

  “Ağ büyüdükçe ve Cardano daha yüksek kapasitede çalıştıkça, ağ talebine ayak uydurmak için parametrelendirmeyi ayarlacağız.”

  NFT Dropları ile Oluşan Ağ Tıkanıklıkları

  Öte yandan şirket, NFT (non fungible token) droplarının oluşturduğu ağ tıkanıklığı sorununu da “daha verimli trafik sistemleri” ile çözmeyi amaçlıyor. Buna ilişkin olarak blog yazısında “Kısa vadede, hisse dağılımını ödül dağıtım hesaplamasını daha eşit bir şekilde yayarak NFT düşüş tıkanıklığını hafifletebileceğiz.” ifadeleri yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle