Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Mayıs 2022

  Kripto para piyasasındaki korkutan piyasa hareketleri tüm hızıyla devam ederken, lider kripto Bitcoin (BTC) fiyatındaki değer kaybı hız kazandı. Piyasayı olumsuz etkileyen FUD dalgası ile birlikte panik satışları devam ediyor.

  12 Mayıs 2022 Perşembe gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatı Binance üzerinde 26.700 dolar bandına kadar geri çekilerek geçen yıldan bu yana en düşük seviyeye indi. BTC fiyatı için kurtarıcı olarak görülen 28.000 dolar desteğinin kaybolması yatırımcıları endişelendiriyor. 

  Glassnode analiz ekibinin lideri Checkmate adıyla bilinen analist, piyasada bekledikleri kapitülasyonun gerçekleşmeye başladığını ve yatırımcıların yüksek zararlarla satış yaparak markete teslim olduğunu söyledi. Analistin bu açıklamalarının ardından Bitcoin ve altcoinlerdeki düşüş hız kazandı. 

  Popüler kripto para analistlerin Capo son açıklamasında Bitcoin’in henüz dibi görmediğini söyledi. Deneyimli analist, Bitcoin’deki ana nedenini kripto borsalarına yapılan büyük balina transferlerine dayandırırken Ethereum‘un  FTX borsasına gönderilmesine dikkat çekti.

  Kripto para piyasasında büyük çöküş devam ederken en büyük kripto para fonlarından Grayscale ve SEC arasında Bitcoin toplantısı yapıldı. Bu toplantıda GBTC fonunun Bitcoin ETF’ine dönüştürülmesi için SEC ikna edilmeye çalışıldı. Toplantıdan henüz olumlu bir karar çıkmadı. 

  Ünlü ekonomi yazarı Robert Kiyosaki “Borsalar ve kripto, ayı piyasasında olsa da kriptonun teknoloji hisseleriyle çok sıkı bir şekilde ilişkili olduğunu görebilirsiniz.” diyerek piyasanın ayılara teslim olduğunu açıkladı. Kiyosaki, altcoin projeleri arasında sadece birkaç projenin gerçekten değer kazanabilecek potansiyelde olduğunu söyledi. 

  Güney Kore 2023’te detaylı bir kripto para mevzuatı çıkarmaya hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre ülkede 2024 yılına kadar kripto para kanunu için kurumsal altyapıyı tamamlanmış olacak. Bu olumlu haber, piyasadaki düşüşü yavaşlatmaya yetmedi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 8.29 oranında kayıp yaşanırken 28.364 dolarlı seviyeler takip ediliyor. ETH başta olmak üzere altcoinlerdeki kayıplar yatırımcıları endişelendiriyor. İlk 10 listesinde bulunan altcoinlerden ADA ve DOGE coinlerdeki kayıplar yüzde 23 seviyesini aştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle