Kripto Para

Binance CEO’su FTT satışını ve beklentilerini açıkladı

  Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), FTT tokenleri satacağını açıklaması hakkında öne sürülen iddialara yanıt verdi. CZ ayrıca kripto paraların iyi olacağını ve kendisinin bir kahraman olmadığını dile getirdi…

  Son dönemde kripto para dünyasının en çok konuşulan isimleri arasında Changpeng Zhao (CZ) ismi öne çıktı. Kripto para topluluğunda CZ olarak bilinen Binance CEO’su, FTX iflası ve FTT token satışıyla ilgili açıklamalar yaptı. Dünyanın en büyük kripto para borsasının başındaki isim Abu Dhabi Finance Week’te sektörün geleceğine ilişkin beklentilerini açıkladı. 

  Pek çok sektör temsilcisi gibi CZ de FTX iflasının kripto para sektörüne olan yatırımcı güvenini zedelediğini düşünüyor: “İleriye dönük düzenleyiciler kripto para sektörünü çok daha fazla inceleyecek.” Dev borsanın başlattığı kurtarma fonu hakkında henüz net rakam belirlemediğini belirten ünlü ismin finansal gücü yerinde olan şirketlerle ortaklık peşinde olduğu ortaya çıktı. 

  “Kriptoların Küresel Birliğe İhtiyacı Var”

  Binance CEO’su CZ, kurtarma fonuna şu ana kadar ciddi bir ilgi olduğunu belirtirken sektör hakkında şunları söyledi: “Ayrıca kripto endüstrisinin küresel birliği ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Zira sektör oyuncuları olarak ortak sesimiz yok. Kurtarma planına destek veren diğer borsaların veya kurumların ismini açıklayamam.” Bu ifadesine rağmen kripto sektöründe şeffaflığın çok önemli olduğunu dile getiren Zhao’nun açıklamaları büyük ilgi gördü. Kripto para endüstrisinin ünlü ismi ayrıca Binance borsasının tüm dünyada 15 kripto lisansı ile en fazla lisans alan kuruluş yaptığını vurguladı.

  FTT Token Satışına Açıklık Getirdi 

  Gelecekte kripto para sektörünün daha iyi olması için daha çok çalışacağını dile getiren CZ, “Ben kripto paranın kurtarıcısı değilim. Kripto iyi olacak.” dedi. FTT token satışına değinen dev borsanın kurucusu, sektörün katılımcısı olarak sadece şeffaf olmak amaçlı bu açıklamayı yaptığını söyledi: “Sırf şeffaf olmak için FTT jetonlarımızı sattığımızı söyleyen bir tweet attım. Sektörü korumak için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, bu yüzden sektörü uyardık. Sam’in (Bankman-Fried) ertesi gün beni arayıp iflas ettiğini söylemesini beklemiyordum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle