Kripto Para

Kurumsal yatırımcı BTC biriktirmeye devam ediyor!

  Bitcoin yatırımı ile adından söz ettiren ve “Elmas Eller” lakabına sahip olan kurumsal yatırımcılar yine gündemde. Edinilen bilgilere göre Bitcoin fiyatı gerilese bile kurumsal yatırımcıların BTC biriktirmeye devam ettikleri ortaya çıktı…

  Kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) ilgisi hız kesmeden devam ediyor. Lider kripto para biriminin fiyatı zaman zaman sert düzeltmeler sebebi ile gerileme yaşasa da kısa sürede toparlanıyor. Son olarak ABD merkezli yatırım firması Purpose Investment tarafından şubat ayında çıkartılan Bitcoin ETF’si yeni bir zirve yaptı.

  Kripto para sektörünün en popüler veri analiz şirketlerinden Glassnode tarafından açıklanan veriler, Bitcoin alımı yapan kurumsal firmaların hareketlerini gözler önüne serdi. Bitcoin fiyatında geçtiğimiz dönemde yaşanan büyük düşüş sırasında Purpose Investment tarafından piyasaya sürülen ETF’ye olan ilgi de artış gösterdi. Bu süreçte Glassnode verileri, kurumsal firmaların ve yatırımcıların Bitcoin toplamaya devam ettiklerini gösterdi.

  Purpose Investment Bitcoin ETF’si Zirve Yaptı

  Dev yatırım firması Purpose Investment’e ait olan Bitcoin ETF’deki Bitcoin miktarı yaklaşık 20 bine yükselirken yeni bir zirce yaşadı. Zirvenin Bitcoin fiyatında düşüş yaşanırken görülmesi ise bazı kurumsalların Bitcoin’deki yükseliş beklentisinin devam ettiğini gösterdi. ETF’ye 15 Mayıs tarihinden itibaren 2 bin BTC daha eklendi.

  Kripto para piyasasında dikkat çeken bu gelişmeyi değerlendiren deneyimli analistler, Kanadalı kurumsal yatırımcıların Bitcoin’deki düşüşü umursamadıklarını söyledi. Elmas Eller’e sahip olan kurumsal yatırımcıların bu dönemde de BTC biriktirmeye devam ettikleri dikkatlerden kaçmadı.

  Bitcoin ETF’leri Onay Bekliyor

  Kripto para piyasasının geleceği ve daha fazla kurumsal yatırımcı çekmesi için Bitcoin ETF’lerinin büyük önem taşıdığı biliniyor. Bu konuda ABD’li düzenleyici SEC’e yapılan başvuru sayısı da her geçen gün artıyor.

  Bu başvurular artarken SEC, ABD merkezli bir şekilde faaliyet gösterecek herhangi bir Bitcoin ETF’sine onay vermedi. Yetkililerin başvurulardaki karar verme sürelerini uzattıkları biliniyor. Öte yandan Kanadalı düzenleyiciler ise Bitcoin ETF’lerine onay vererek Bitcoin için yapılan kurumsal yatırımların önünü açmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle