Kripto Para

Kurumsal firmalar borsalardaki Bitcoin’lere hücum ediyor

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği veri analiz şirketi Glassnode, son paylaşımında Bitcoin ilgisini masaya yatırdı. Glassnode verileri, kripto para borsalarındaki Bitcoin’lere kurumsal ilginin arttığını ortaya koyuyor…

  Son dönemde BTC fiyatındaki volatil görüntünün artması ve sert düzeltme hareketlerinin yaşanması, kripto para yatırımcılarının kafasını karıştırdı. BTC fiyatında bir hafta içinde yaşanan 10 bin dolarlık düşüşler, yatırımcılarda Bitcoin boğa piyasasının bittiği endişesini doğurdu. Ancak kripto para dünyasından gelen veriler bunun aksini ortaya koydu.

  Popüler kripto para veri analiz şirketi Glassnode ekibi tarafından yayınlanan BTC raporu, Bitcoin’de arz krizinin her zamankinden daha fazla olduğunu gösterdi. Söz konusu rapora göre kripto para borsasındaki BTC rezervleri tüm zamanların en düşük seviyesine kadar geriledi. Bu gelişme kripto para uzmanları tarafından da Bitcoin’de fiyat artışı beklentisi için olumlu bir gelişme olarak nitelendirildi.

  Bitcoin İsteyenlerin Sayısı Artıyor 

  Kripto para borsalarında bulunan BTC rezervlerinin son dönemde ciddi seviyede ve net bir şekilde düştüğü gözlemlendi. Zincir üstü izleme kaynağı Glassnode, Bitcoin’e olan kurumsal ilginin de artış gösterdiğini belirtiyor. Uzun vadeli yatırımcılar, yükselen Bitcoin fiyatında satın alım yapmak yerine “hodl” yaparak varlıklarını saklama moduna geçtiler.

  ABD’nin hacim açısından en büyük kripto para borsası olan Coinbase verileri de bu görüşü destekleyen analizler ortaya koyuyor. Coinbase borsasında bulunan BTC rezervleri kısa süre içinde 150 bin Bitcoin olacak şekilde düştü. Bu veriler, kripto para uzmanları tarafından Bitcoin’de boğa piyasası işaretlerinin devam ettiği şeklinde yorumlandı. 

  ABD Kurumları Yüklü Miktarda Alım Yapıyor

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı popüler analistlerden Willy Woo da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Takipçilerine grafik paylaşımında bulunan analist, dev kurumsal firmaların BTC satın almaya ve ellerindeki rezervi tutmaya başladıklarını şu şekilde ifade etti:

  “ABD kurumları ve yüklü miktarda yatırım yapan kişilerin, mevcuttaki paraları zayıf ellerden devraldığını ve enflasyona karşı korunma amaçlı 'HODL' pozisyonuna geçtiklerini düşünüyorum. Uçurumdan aşağı düşen Coinbase borsasındaki BTC arzı, ABD'nin kurumsal alımlarını artırdığını gösteriyor.” 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle