Kripto Para

Ne olacak bu regülasyonlar? Binance CEO’su açıkladı!

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), katıldığı Youtube kanalında regülasyonların önemine değindi. Binance, geçtiğimiz yaz aylarında birçok ülkede regülatörler ile karşı karşıya kalmıştı.

  Kripto para piyasalarının hızlı ve beklenenlerin ötesinde bir boyutta büyüme elde etmesi, 2021 yılında birçok ülke ve merkez bankasını harekete geçirdi. Birçok ülkede, kontrol edilemeyen bu varlıklar adına endişe ile önlem çalışmaları başladı. Bu süreçte, çeşitli ülkelerde işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, regülatörlerin radarına girdi. Binance, uyumluluk ve lisans konularında karşı karşıya kaldığı sorunlardan dolayı kapsamlı bir değişim sürecine girdi ve Binance CEO’su Changpeng Zhao, katıldığı programda regülasyonların önemini vurguladı.

  Binance CEO’su’ndan Kritik Açıklamalar

  Cointelegraph’ın Youtube kanalına katılan ve burada önemli açıklamalarda bulunan ünlü CEO, söz konusu röportajında kripto para birimlerine ve 2022 yılına dair beklentilerini dile getirdi. CZ açıklamasında, dünyanın dört bir tarafındaki hükümetlerin dijital varlıkları düzenleme konusunda giderek daha önemli roller üstlenmeleri gerektiğini ve bununla birlikte kripto para benimsemesinin ciddi ölçüde artacağını savundu. CZ ayrıca son dönemlerde birçok ülkeyi ziyaret ettiğini ve bu konuda birçok olumlu gözlem yaptığını da söyledi.

  Zhao’nun Kriptolardan 2022 Beklentileri

  Ziyaret ettiği ülkelerde birçok olumlu izlenim ile karşılaştığını ifade eden Zhao, ülkelerde regülasyonların 2022 yılı içinde çok önemli adımlar atmaya başlayabileceklerini söyledi. Ünlü CEO buradan yola çıkarak, kripto para birimlerinin de küresel çapta önemli oranlarda benimsemeler ile karşılaşacağını ve 2022 yılı içinde kripto para piyasalarının büyük bir artış yaşayabileceğini öne sürdü. Zhao bu olası senaryo içinse yasal düzenleme adımlarının çok önemli bir rolü olacağını dile getirdi.

  “Yeniliği ve İnovasyonu Teşvik Eden Regülasyonlar”

  Kripto paraların geleceği için regülasyonların çok önemli olduğunu vurgulayan Zhao, bu noktada regülasyonların “yeniliği ve inovasyonu teşvik eden” ve aynı zamanda “geniş çaplı yatırımcı koruması sağlayan” türlerde olmaları gerektiğini ifade etti. Zhao bu şartlar altında uygulanacak olan regülasyonların, kripto endüstrisinin büyümesinde kilit bir rol oynayacağını söyledi. Bilindiği üzere Binance, regülatörlerden aldığı dönüşler sonrası uyumluluk adına değişim başlatmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle