Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Ethereum Borsa Özeti 27 Temmuz – 2 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasının genelinde yaşanan yükseliş trendi, Ethereum fiyatına da olumlu yansıdı. Geride kalan 7 günde ETH fiyatındaki hızlı yükseliş yatırımcısını sevindirirken, en büyük ikinci kripto para birimi istikrarlı hareketini sürdürdü. Kripto para basında yer alan olumlu haberlerin etkisi ile Ethereum fiyatında dikkat çeken bir performans yaşandı.

  27 Temmuz ile 2 Ağustos tarihleri arasında Ethereum fiyatını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  27 Temmuz Salı Ethereum Borsa Özeti 

  Son 5 gündür yükseliş trendini koruyan Ethereum fiyatında 27 Temmuz Salı gününde de yatırımcısı sevindiren değer artışı görüldü. Güne 2.230 dolar seviyelerinde başlayan ETH fiyatı, yüzde 3.17 oranında değer kazanarak günün sonunda 2.300 dolar seviyesinden işlem görmeyi başardı. 

  Ethereum cüzdanına sürekli olarak bazı tokenlerin gönderildiği Vitalik Buterin, bu tokenlerden 1 milyar dolarlık Shiba Inu’yu Hindistan koronavirüs yardım fonuna bağışlamıştı. Piyasadaki yükseliş hareketlerinden sonra fonun bu tokenleri kademeli olarak dolara ve ardından rupiye çevirdiği öğrenildi. 

  Öte yandan Senatör Elizabeth Warren, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’a yazdığı bir mektupta kripto para birimlerinin finansal sistem için oluşturduğu artan riskleri eleştirdi. Senatör yeterli düzenleme eksikliğinden giderek daha fazla endişe duyduğunu söyledi.

  28 Temmuz Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatında yükseliş trendinin devam etmesini bekleyen yatırımcılar, çarşamba gününde sürprizle karşılaştı. ETH grafiğinde son 6 gün yeşil renk yanarken, çarşamba günü bir miktar düzeltme görüldü. İnişli çıkışlı bir performans ortaya koyan ETH fiyatı yüzde 0.05 oranında geri çekilmeyle 2.300 doların biraz altına sarktı. 

  2021 yılının ilk yarısındaki verilere göre, ETH işlem hacmi yüzde 1.400’den fazla artarak toplam 1,4 trilyon dolara ulaştı. Aynı süre içinde en büyük kripto para birimi BTC hacmi ise yüzde 489 artarak toplam 2,1 trilyon dolara ulaştı.

  Kripto para piyasasında 20 işlem merkezinden veri alan Coinbase, ETH işlem hacminin 2021’in ilk altı ayında yüzde 1.461 arttığını bildiren bir rapor yayımladı. Bu raporun kripto para topluluğunda dikkat çekmesinden sonra Ethereum ve Bitcoin tartışmaları yine hız kazandı. Ethereum’un Bitcoin’i geçip lider dijital varlık haline gelip gelemeyeceği tartışması son birkaç yılda sıcak bir konu oldu.

  29 Temmuz Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Yakın zamanda büyük bir güncelleme yaşaması beklenen Ethereum fiyatındaki yükseliş beklentisi, basında yer alan haberlerin etkisiyle arttı. Dünkü soluklanmadan sonra yoluna emin adımlarla devam eden ETH fiyatı yüzde 3.56 oranında değer kazanarak 2.380 dolarlı seviyelere ulaştı

  Popüler kripto para yatırımcısı Mike Novogratz, BTC ve ETH arasındaki rekabete dair yeni açıklamalar yaptı. Ünlü kripto para destekçisi, ikinci en büyük kripto para biriminin arkasındaki ağ hızla genişlediği için, ETH’nin Bitcoin’i geçtiği bir senaryonun mümkün olabileceğini ima etti.

  Kripto para piyasasında yaşanan mevcut yükseliş öncesinde bazı analistler tarafından Ethereum’un değerinde bir artış olabileceği belirtilmişti. Mevcut verilere bakıldığında ise piyasada kâr edilebilmesi için yeni bir seviye hedefi belirlendi. Analistler Ethereum fiyatında 3 bin doların yakın zamanda görülebileceğini ifade etti.

  30 Temmuz Cuma Ethereum Borsa Özeti 

  Ethereum yatırımcıları trendin devam etmesini yakından takip ederken 30 Temmuz Cuma gününde yüzde 3.36 oranında yükseliş olması yatırımcıları sevindirdi. Kademli yükseliş trendini koruyan Ether fiyatı yeni hedefler belirlerken Cuma gününü 2.460 dolar seviyesinde kapatmayı başardı

  ABD’den gelen olumsuz haberler, Robinhood’un yatırımcılarının yeni bir özelliği kullanıma sunduğuna dair olumlu haberlerle birlikte piyasada hareketlilik yarattı. Ethereum fiyatında yükseliş hareketi başlatan bu gelişmeler yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. 

  Deneyimli analistler, Ethereum yükselmesinin kısa vadeli bir yükseliş olduğunu düşünüyor. Bu düşünceye gerekçe olarak Ethereum 2.0’ın gecikmesinin payı oldukça fazla olması gösterildi. Ethereum ağındaki artan gaz ücretleriyle birlikte yatırımcıların diğer yatırım araçlarına yönelebileceği düşünülüyor.

  31 Temmuz Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Hafta sonunda genellikle düşüş hareketleri ile dikkat çeken Ethereum fiyatı, bu sefer temmuz ayının son gününde yükselişini korudu. Lider altcoin fiyatındaki değer artışı yüzde 3’e yakın bir oranda olurken, ETH fiyatı da uzun bir aradan sonra yeniden 2.500 doların üzerine çıkmasıyla dikkat çekti

  Ethereum fiyatı, geçen haftanın sonuna doğru 2.000 dolar seviyelerinde satış baskısından kurtuldu ve hafta sonu boyunca sağlam kazançlar kaydetti. Piyasanın en önemli akıllı sözleşme tokeni yükseliş başlamadan 2400 doların altında konsolide olmuştu

  Deneyimli kripto para analistleri bu verilerle birlikte, dezavantajı da yükselen bir kanalın alt sınırı tarafından korunmasına dikkat çekti. Bu destek hattı, Ethereum’u 2.400 doların üzerindeki kazançlar sağlamasında etkili oldu. Analistler, ETH fiyatının mevcut seviyelerini koruyarak yükselebileceğine işaret etti

  1 Ağustos Pazar Ethereum Borsa Özeti 

  Yeni ayın ilk işlem gününde Ethereum fiyatındaki olumlu sinyaller devam etti. En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, 1 Ağustos Pazar gününde kademeli yükselişiyle dikkat çekti. ETH fiyatındaki artış yüzde 1’in altında kalsa da 2 bin 500 dolarlı seviyenin korunması yatırımcıları memnun etti. 

  Ethereum 2.0 güncellemesinin ertelenmesiyle birlikte toplulukta gerilim de artmaya başladı. Yatırımcılar ve ETH sahipleri, lansmanını ve büyük olasılıkla getireceği kaçınılmaz fiyat artışını şüpheyle bekliyor. Bazı uzmanlar, Ethereum Londra Hard Forku’nun beklenilen etkiyi yaratamayabileceğini vurguladı

  1 Ağustos Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para piyasasının genelinde düşüş yaşanmasına rağmen lider altcoin Ethereum fiyatı yükselişine ara vermeden devam etti. Pek çok popüler kripto para birimi düşüş yaşadığı Pazartesi gününde ETH fiyatı yüzde 2 oranında değer kazanmayı bildi. Böylelikle ETH fiyatı 2.608 dolardan işlem görerek yatırımcısını sevindirdi. 

  Binance, 5 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi beklenen Ethereum Londra çatallanmasında ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacağını duyurdu. Dev borsa ayrıca, "hard fork" esnasında fazladan bir token oluşma ihtimalinin de olduğunu ve bunun için önlem alındığını açıkladı.

  Kripto para piyasasında başarılı tahminleriyle ün kazanan tecrübeli yatırımcı Peter Brandt, Ethereum fiyat grafiğinin Tesla şirketinin grafiğine benzer olduğunu söyledi. Emtia tüccarı, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un bu grafiğini beğenenlerin, elektrikli araç üreticisi Tesla’nın grafiğini de beğenmesi gerektiğini vurguladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle