Kripto Para

100 yıllık şirketten 100 milyar dolarlık kripto para yatırımı

  Kripto para piyasası ve blockchain teknolojisine yönelik yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Geleneksel finans kurumları, adım adım bu yönde yatırımlarını hızlandırırken İskoçya merkezli Baillie Gifford yatırımı dikkat çekti…

  Geleneksel finans dünyasında 100 yıldan fazla geçmişi bulunan Baillie Gifford şirketi de blockchain ve kripto para sektörüne yatırım yapan köklü firmalar arasına girdi. İskoçya merkezli firmanın kripto para ve blockchain şirketi Blockchain.com’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptığı öğrenildi.

  Dev Şirket 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu 100 milyon dolarlık yatırım hakkında Blockchain.com CEO’su ve kurucu ortağı olan Peter Smith resmi duyuruyu yaptı. Ünlü yönetici, şirketin bu yatırımından övgüyle bahsederken, bunun şirketin tarihinde tek seferde yapılan en büyük yatırım olduğunu söyledi.

  Faaliyetlerine 1908 yılında İskoçya’da başlayan Baillie Gifford firması, emeklilik ve yatırım fonları da dahil olmak üzere yönetimi altında 450 milyar dolarlık varlık bulunduruyor. Şirketin geleneksel finans dünyasındaki köklü geçmişi ve müşterilerine verdiği güven dikkatlerden kaçmıyor. Baillie Gifford daha önceki yatırımları ile de hafızalarda yer edinen dev şirket olarak dikkat çekiyor. 

  Sektör İçin Olumlu Gelişme

  Aralarında Tesla, Google ve Amazon gibi teknoloji şirketlerinin de bulunduğu çok sayıda firmaya erken dönem yatırım yapan Baillie Gifford, şimdi kripto para dünyasına adımını attı. Smith, bu yatırımın İskoç markasının kripto para evrenine koyduğu ilk para olma özelliğini de vurguladı. İngiltere merkezli kripto para firması Blockchain.com ise gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.

  Geçtiğimiz aylarda 300 milyon dolarlık fon toplamayı başaran kripto para firması Blockchain.com, sektördeki büyümesini sürdürüyor. Kripto para dünyasının ana akımda benimsenmesi açısından olumlu bir gelişme olarak görülen bu yatırımların önümüzdeki dönemde artacağı düşünülüyor. Sektörde önde gelen markalardan biri haline gelen Blockchain.com firmasının 200’den fazla ülkede 30 milyondan fazla müşterisi bulunuyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle