Kripto Para

Mt. Gox. davasında iade süreci başlıyor: 140 bin BTC

  Kripto para borsası Mt. Gox, 2014 yılında hacker saldırısına uğramıştı. Şirket o dönem saldırı yüzünden mağdur olan yatırımcılara kripto para iadesi yapmaya hazırlanıyor. Konu ile ilgili borsanın eski CEO’su Mark Carpeles öneride bulundu. 

  Kripto para borsası Mt. Gox 2014 yılında hacker saldırısına uğradı. Bu saldırı sonucunda borsadaki kripto para yatırımcıları ise ciddi kayıplarla karşılaştı. Saldırıda hackerlar toplam 850 bin Bitcoin ele geçirdi. Borsada kayıp yaşayan yatırımcıların dava açması sonucunda Mt. Gox yatırımcılara kripto para iadesi yapmak zorunda kaldı.

  Mt. Gox dava sonucunda yatırımcılara 140 bin Bitcoin iadesi yapmak için hazırlıklara başladı. Popüler borsa mağdur olan ve dava sürecinde yer alan kripto para yatırımcılarına, Bitcoin’in o dönemki değeri üzerinden ödeme yapacak. 2014 yılında bir Bitcoin, 600 dolar civarında konumlanıyordu. İade sürecine yönelik hazırlıkların başlaması ile beraber borsanın eski CEO’su Mark Carpeles’in avukatlarından konu ile ilgili açıklama geldi. Mark Carpeles yatırımcıların Bitcoin’in şuanki değeri üzerinden ödeme almasını öneriyor.

  Toplu davada iade süreci yakında başlayacak

  2014 yılında yaşanan hacker saldırısının ardından o dönem borsada aktif Bitcoin yatırımı bulunan birçok kişi bir araya gelerek borsaya dava açtı. Bitcoin kaybeden yatırımcılar açtıkları dava ile borsanın kripto paralarını iade etmesini istiyor. Bu davada dikkat çeken nokta ise yatırımcıların iadeleri Bitcoin’in 2014 yılındaki değeri üzerinden talep etmeleri oldu.

  Toplu dava açan Bitcoin yatırımcıları kripto paralarının 2014 yılındaki değeri üzerinden iade edilmesini talep ederken, Japonya’da ise konu ile ilgili farklı bir plan söz konusu oldu. Tokyo’lu yatırımcılar iade ile ilgili rehabilitasyon planı olarak adlandırılan farklı bir iade şeklini öneriyor. Bu iade şekli ile ödemeler Bitcoin’in güncel değeri üzerinden alınabilir.

  Rehabilitasyon planı yatırımcılar için daha avantajlı

  Mt. Gox borsasının eski CEO’su Mark Karpeles’in avukatları da konu ile ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklama ile ünlü CEO’nun rehabilitasyon planını desteklediği ve yatırımcılar için daha avantajlı olacağını düşündüğü belirtildi. Karpeles’in avukatları rehabilitasyon planının daha iyi olduğunu düşünüyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle