Kripto Para

Kripto para ile artık sandalye de alabilirsiniz

  Türkiye’de kripto paralara duyulan ilgi ve yatırımcıların kripto paraları benimsemesi günden güne artıyor. Türkiye’nin artan kripto para ilgisi beraberinde yeni girişim adımlarını getiriyor. Çiğ köfte, elbise derken şimdi de Bursa’da bir girişimci kripto paralar ile sandalye satışlarına başladı.

  Geçtiğimiz haftalarda Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından 74 ülke ekonomisinin dahil edildiği bir araştırma sonucu, Türkiye’nin kripto para kullanım yoğunluğu ortaya çıkmıştı. Ülkelerin nüfusu ile kripto para kullananların sayısının karşılaştırıldığı araştırmanın sonucuna göre Türkiye, en fazla kripto para kullanan ülkelerden Avrupa’da birinci, dünyada 4. sırada çıkmıştı. Bu araştırma sonucu her ne kadar tam sonuçları vermiyor olsa da Türkiye’deki kripto para benimsenmesini net şekilde gözler önüne seriyor.

  Türkiye’de kripto paralara duyulan ilginin artış gösterdiği artık su getirmez bir gerçek haline geldi ve araştırmaların yanı sıra, çeşitli sektörlerden girişimcilerin attığı adımlar da bunu kanıtlıyor. Adana’da bir çiğ köfteci Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ile Tesla otomobili satın alınabileceğini açıklamasından sonra Bitcoin ile çiğ köfte satışına başlamıştı. Ardından dün gündeme gelen haberde, İzmir’in Aliağa ilçesindeki girişimci Davut Şahin’in kripto para ile elbise satışlarına başladığı öğrenilmişti. Bugün ise bir benzer haber Bursa’dan geldi.

  Amaç “Küresel Piyasa Şartlarına Uyum Sağlamak”

  Türk kripto para piyasalarının konuştuğu girişimci Ramiz Coşkun, Bitcoin ve çeşitli altcoinler ile sandalye satışlarına başladığını açıkladı.

  Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan Mobilya Dekorasyon Fuarı’nda yer alan sandalye şirketinin sahibi Ramiz Coşkun, kripto paralar ile sandalye satışlarına “küresel piyasa şartlarına uyum sağlamak” adına başladığını dile getirdi. Coşkun açıklamasında esnaflardan ve müşterilerden olumlu tepkiler aldığını dile getirdi.

  Sandalye Şirketinin Kripto Paralar

  Açıklamalarında global piyasalarda kripto paraya olan talebi fark ettiklerini ifade eden Ramiz Coşkun, itibari paralar ile satışlarının devam ettiğini ancak kripto para satışlarıyla ileriye dönük bir adım attıklarını ifade etti. Sandalye şirketi Bitcoin’in yanı sıra Ethereum (ETH), Tron (TRX), BitTorrent Token (BTT), Holo (HOT) ve Chiliz (CHZ) ile ödemeleri kabul ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle