Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Ekim 2022

  Kripto para piyasasında son günlerde görülen yukarı yönlü ataklarda Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını aşmayı başarması, altcoinler genelinde de yükselişlerin önünü açmıştı. Ancak Bitcoin’de gelen aşağı yönlü hareketler sonrası 20 bin dolar desteğinin bir kez daha kaybedilmesi, oluşan dengede ayrık fiyat hareketlerinin ortaya çıkmasının önünü açtı. 7 Ekim Cuma günü 20 bin dolar barajını yeniden kaybeden Bitcoin ile birlikte piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para biriminde ayrık fiyat hareketleri kaydedildi.

  7 Ekim 2022 Cuma gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün Öne Çıkan Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerinde Binance Smart Chain ağına gerçekleştirilen hack saldırısı dikkat çekti. BNB Chain resmi Twitter hesabından gece saatlerinde yapılan duyuru ile ağda “anormallik” olduğu doğrulandı. Saldırı sonucunda ilk tahminlerde 100 – 110 milyon dolar değerinde Binance Coin (BNB) çalındığı, fonların güvende olduğu bildirildi.

  Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa, 40 ülke genelinde geçerli olacak olan banka kartlarını sunmak adına FTX borsası ile anlaşmaya vardı. Piyasaya sürülecek olan bu kartın, kullanıcıların FTX borsalarına bağlı olacağı ve kartla alışverişlerde borsadan varlık çıkarmaya gerek kalmayacağı belirtildi.

  Thodex borsasının Interpol kararı ile kırmızı bültenle aranan ve Arnavutluk’ta yakalanan kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iade sürecine ilişkin Elbasan Asliye Mahkemesi’nde görülen duruşma ertelendi. Özer’in iadesine ilişkin duruşmanın diğer oturumu 21 Ekim’de gerçekleştirilecek.

  Shiba Inu’nun (SHIB) 6 Ekim’de piyasaya sürdüğü oyunu Shiba Eternity, çıkış yaptığı ilk günde App Store'da ilk 20 oyun arasına girdi. Oyun, gördüğü yoğun ilgi ve indirme sayısı ile daha sonra UNO ve Monopoly Solitaire gibi popüler oyunları da geride bırakarak listenin zirvesine yerleşti.

  Günün Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  7 Ekim Cuma gününde güncel borsa verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte %1,0 oranda değer kaybederek yeniden 20 bin dolar seviyesinin altına sarktı. Bitcoin’in 19 bin 995 dolar bölgesine sarktığı süreçte, en büyük 10 kripto para arasında son 24 saatte en yüksek değer kaybını ise %3,6 ile Binance Coin (BNB) yaşadı. Popüler altcoinler genelinde değer kayıpları ön plana çıktı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle