Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 18 Mayıs 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken, yatırımcılar en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatına odaklandı. Son dönemde BTC’de artan satış baskısı, popüler altcoin fiyatlarını da aşağı yönlü baskılamaya devam ediyor.

  Kripto para piyasasında çöküş korkusu henüz bitmemişken 18 Mayıs 2022 tarihinde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Axie Infinity oyuncularının yoğun olarak kullandığı Ronin yan zincirinden çalınan 173 bin Ethereum’un 5500'ü son dönemde harekete geçti. Blok zinciri veri analiz platformlarına göre bu fonlar, karıştırıcı hizmet sağlayıcısı Tornado Cash adreslerine gönderildi.

  Kripto para piyasasında çöküşün mimarı Terra ekosisteminin yaratıcısı Do Kwon'a ayrı ayrı birçok davanın açılmak üzere olduğu öğrenildi. Davacılar ayrıca, Kwon'un varlıklarının dondurulması talebiyle gündeme gelirken Terra yatırımcıları bu haberler karşısında şok yaşadı. Öte yandan Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Terra’yı kurtarma planı için bir oylama başlattı. 

  Dünyanın en büyük soğuk cüzdan geliştiricilerinden biri Ledger, Ledger Connect adıyla Safari web tarayıcısında eklenti geliştireceğini açıkladı. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar, Web3 uygulamalarına 3. taraf destek zorunluluğu olmadan bağlanabilecekleri için bu gelişme yatırımcılar arasında büyük ilgi gördü. 

  Binance CEO'su Changpneg Zhao Almanya’da gerekli lisansları almak için regülatörlerle görüşmeye devam ettiklerini söyledi. UST ve LUNA çöküşüne parantez açan Binance CEO'su CZ, "Unutulmamalı ki 50 milyar doların buharlaştığı bir olayda Bitcoin sadece yüzde 20 düştü" ifadeleriyle BTC destekçilerinin beğenisini kazandı. 

  Ulusal basında ise BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi, fan token hakkında konuştu: “Arkadaşlarım gerekli çalışmaları yapıp önüme getirdiler. Eğer size teklif veren firmanın sermayesi 50 lira ise ‘Dur’ derim. Bu teklifi getirip size veren firma verdiği teklifi garanti altına almamışsa o da bekler.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardaki güncel verilere bakıldığında BTC fiyatında yüzde 3.74 oranında kayıp yaşanırken, ETH başta olmak üzere popüler altcoinlerde satışlar hız kazandı. ETH, BNB ve XRP coinlerdeki kayıplar yüzde 5’in üzerine çıkıyor. Öte yandan ilk 10 listesinde yer alan projelerden ADA ve SOL coinlerde yüzde 10 civarında değer kaybı yaşanması yatırımcıları tedirgin ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle