Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 30 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürmeye başladı. Uzun süredir toparlanma belirtileri gösteren BTC yeniden hızlı yükseliş hareketleriyle yatırımcısını sevindirdi.

  30 Nisan Cuma gününde Bitcoin ve önde gelen altcoin projelerinde piyasayı etkileyen önemli gelişmeleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kurumsal devlerin Bitcoin (BTC) satın almasından sonra şimdi ise direkt olarak Çin hükümetinin Bitcoin madenciliğine başladığı ortaya çıktı. Çin hükümetine bağlı medya kanalı PengPai‘nin ulusal hükümet tarafından Bitcoin madenciliğine başlandığı haberi kripto para basınında geniş yankı buldu. 

  Kripto para veri analiz şirketi Glassnode raporunda yer alan zincir üstü göstergeler sağlıklı bir görünüm sunarken, BTC’nin yakın zamanda daha da yükselebileceğini ortaya koyuyor. Yayınlanan rapora göre borsalara aktarılan BTC sayısının ve Bitcoin madencilerinin satışlarında son dönemin en dip seviyeleri görüldü. Bu nedenle Bitcoin fiyatının yükseleceği tahminleri ağırlık kazandı.

  Fintech startup’larından biri olan ve kripto para hizmetleri sunan Paxos şirketi, 300 milyon dolarlık fon toplandığını açıkladı. Almanya’da “özel fonlar” olarak bilinen yasa tasarısı, varlık yöneticilerinin ve kurumsal firmaların, fonların yüzde 20’lik kısmını dijital varlıklara yatırmasına izin veriyor. Bu yasa tasarısının Federal Konsey’de onay beklediği haberi kripto para yatırımcılarını ve sektör temsilcilerini de heyecanlandırdı. 

  Altcoinlerde ise Ethereum (ETH), dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden olan PayPal’ı toplam piyasa değerinde geçmeyi başardı. Dev Coinbase borsasının ABD’li müşterileri, ortaklık anlaşması kapsamında Paypal kullanarak kripto para satın alabileceği duyuruldu. Bu gelişmeler kripto para piyasasındaki yükseliş hareketlerini hızlandırdı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatında yüzde 6 oranında artış yaşanırken, lider kripto para 57 bin dolar civarından işlem görüyor. Altcoinlerde Ethereum 2 bin 800 doları zorlasa da geçmekte başarılı olamadı. 

  ETH ve Uniswap (UNI) dışında popüler altcoinlerin tümünde yükseliş hareketleri yatırımcıları sevindirdi.  Günün en çok kazandıran kripto para birimi XRP olurken, yüzde 15’in üzerinde artışın arkasında Brad Garlinghouse açıklamaları yer aldı. Bitcoin Cash (BCH) fiyatında da yüzde 12 oranında artış yaşandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle