Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 30 Mart 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında hareketli bir gün geride kalırken, altcoin piyasasında da yatırımcıları sevindiren fiyat hareketleri gözlemleniyor. Bitcoin fiyatındaki yükselişin sürdüğü ve tüm zamanların en yüksek seviyesine bir adım daha yaklaştığı görülüyor. 

  30 Mart Salı günü itibarıyla Bitcoin ve önde gelen altcoin projelerinde önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin fiyatında yükseliş ivmesini hareketlendiren gelişme ABD’den geldi. Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden PayPal, yalnızca ABD’li tüketiciler için ticaret işlemlerinde kripto para ile ödeme devrini başlattığını duyurdu. PayPal sisteminde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ile fiat para birimlerine dönüştürülerek alışveriş yapılabilecek. Ödemelerde kripto para devrini başlatan bu gelişme, sektör açısından büyük bir heyecanla karşılandı.

  Dolar Döviz Endeksi (DXY) grafiğinde yükseliş yaşanırken, Bitcoin fiyatının dolar karşısında güçlü durması, kripto para uzmanlarının da dikkatinden kaçmadı. Analistler, BTC fiyatında yeni bir boğa rallisinin başlayabileceğini vurgularken, veri analiz şirketi Glassnode raporu da dikkat çekti. Buna göre BTC fiyatı yükselirken Bitcoin madencileri sebebiyle piyasa üzerinde kaynaklanan satış baskısı azaldı.

  Altcoin projelerinde ise Cardano CEO’su Charles Hoskinson’ın açıklamaları dikkat çekti. Hoskinson, kripto para topluluğuna yaptığı açıklamada en yavaş ve pahalı sistem olarak Bitcoin’i öne çıkarırken Cardano ağından ise övgüyle bahsetti. Ripple şirketi, Malezya merkezli ödeme kanalı Tranglo firmasının hisselerinin yüzde 40’ını satın almasıyla öne çıktı. Ayrıca XRP yatırımcılarının SEC ile Ripple arasındaki davaya 3. taraf olarak katılabilme ihtimallerinin arttığı bilgisi paylaşıldı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasasına olumlu yansıyan haberlerin de etkisi ile lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında yüzde 1.45 oranında değişim görüldü.  Binance Coin (BNB) fiyatı yüzde 8.71 oranında artmasıyla yatırımcısını sevindirdi. Filecoin (FIL) ise PayPal haberinin etkisiyle son 24 saatte yüzde 14 oranında değer kazandı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle