Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında çalkantılı seyir devam ederken, popüler altcoinlerde fiyat rekorları peş peşe geliyor. 3 Nisan Cumartesi günü itibarıyla kripto para basınında geniş yankı bulan Bitcoin ve altcoin gelişmelerini ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin fiyatı yeni rekor denemesine adım adım yaklaşırken, 60 bin dolar seviyesinde büyük bir savaş veriyor. Lider kripto para biriminde 60 bin doların üzerine çıkılması ile hızlı bir yükseliş hareketinin geleceği tahmin ediliyor. BTC fiyatında büyük çapta gerileme yaşanmazken, son günlerde piyasa dominansının düşmesi altcoin yatırımcılarını memnun etti. BTC yatırımcıları ise bugün gelen haberlerle geleceğe dair umut tazeledi.

  Glassnode kripto para veri analiz şirketinin yayınladığı bugünkü rapora göre Bitcoin madencileri uzun süre sonra güçlü şekilde Bitcoin biriktirmeye başladı. Analist Lex Moskovski tarafından paylaşılan raporda madenci satışlarının azalması, BTC fiyatının konsolide olmasına yardımcı oldu. Bu nedenle kripto para piyasasındaki likiditeyi oluşturan para altcoinlere akmaya başladı.

  Wall Street Journal’da yayınlanan bir makale Bitcoin’in geleceğine ilişkin detaylar ortaya koyarken piyasa temsilcilerinin ve yatırımcılarının da dikkatini çekti. Makalede Visa, Mastercard ve dev bankaların önümüzdeki günler için kredi kartı ödül programlarında Bitcoin’e yer vermeye başladıkları belirtildi. Kripto para uzmanları bu gelişmeleri Bitcoin’in benimsenmesi ve fiyat yükselişinin devam etmesi konusunda olumlu görüyor. 

  Altcoinlerde ise DApp’leri geliştiren ve böylece her katılımcıya kendi chainini veren Holochain’in tokeni olan HOT yeni bir ATH belirledi. Alpha Test aşamasının gerçekleştirileceğinin açıklanmasının ardından HOT fiyatı değer kazanmaya devam ediyor. Öte yandan Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) projelerinde de yeni rekorlar geldi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Hareketleri

  Bitcoin fiyatı konsolide olmaya devam ederken 3 Nisan Cumartesi günü kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre 58 bin 874 dolardan işlem görüyor. Günün en çok kazandıran popüler projelerinden Polkadot (DOT) fiyatında yüzde 8.60 oranında değer artışı yaşandı. Son dönemde yükselişi ile gündemden düşmeyen Filecoin (FIL) ise sert bir düzeltme yaşayarak son 24 saat içinde yüzde 13’ten fazla değer kaybetti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle