Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Haziran 2021

  Kripto para piyasasında yatırımcının yüzü gülmeye başladı. Uzun bir süredir düşüş sinyalleri veren Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarında dünden bu yana devam eden yükseliş hareketleri dikkat çekti. BTC boğaları, 40 bin dolar barajını geçmek için bastırsa da yüksek satış baskısı ile henüz kalıcı hareketler görülmedi. Altcoin yatırımcıları da yeşillenen piyasa göstergelerini yakından takip etti.

  3 Haziran Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatına etki eden önemli gelişmeleri ve fiyat değişimlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa Birliği Merkez Bankası (ECB) son dönemde çalışmaların hız kazandığı merkez bankası dijital para birimleriyle (CBDC) ilgili bir rapor yayınladı. Bu raporda CBDC’lerin hem daha az işlem ücretleri hem de daha fazla güvenliğe sahip olduğu yazıldı. Ayrıca dijital para birimlerine geçmeyen ülkelerin finansal sistemler konusunda çok zorlanacağına dikkat çekildi.

  Kripto para uzmanları, Bitcoin teknik analizlerinde 16 bin dolar seviyesine kadar gerileme görülebileceği konusunda uyarılarda bulundu. Çin’in en küçük eyaleti Hainan’daki yöneticiler, yatırımcıları sahte kripto para, ICO reklamlarıyla dolandıran şahıslara yönelik daha sıkı önlemler alınacağını açıkladılar

  SEC davası ile gündeme gelen Ripple, 15 kripto para borsasının araştırılmasını istedi. Bunlar içinde; Finex, Bitforex, Bithumb, Bitlish, BitMart, AscendEX, Bitrue Singapore, Bitstamp, Huobi Global, Korbit, OKEx gibi borsalar var. SEC ayrıca davada delil araştırma sürecinin yaz sonuna kadar uzatılması için yetkili mahkemeye başvuruda bulundu. 

  CoinShares CSO'su Meltem Demirors, kripto paraların 2,6 trilyon dolar piyasa değerine ulaşmasının, dünya genelinde düzenleyicileri sektöre daha ciddi yaklaşmaya zorladığını söyledi. Gemini kripto para borsasının kurucu ortakları Winklevoss ikizleri, lider altcoin Ethereum fiyatının yıl sonuna kadar 5 bin ila 10 bin dolar arasına ulaşabileceğini tahmin etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasasında dikkat çeken bu gelişmelerle birlikte Bitcoin fiyatı yüzde 1.43 oranındaki artışla yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor. Uzmanlar yükselişin hız kazanabilmesi için 40 bin dolar barajına dikkat çekiyor. Altcoinlerde ise ETH, BNB, ADA, XRP ve DOT fiyatındaki yükseliş devam etti. Önde gelen projelerden sadece DOGE fiyatında yüzde 4’ten fazla kayıp yaşanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle