Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 29 Ekim 2022

  Kripto para piyasasında yeniden yükseliş hareketlerinin başlamasıyla birlikte yatırımcıların yüzü gülüyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki olumlu sinyallerin ardından piyasa değerine göre ilk 10 listesindeki coinler yükselişe başladı.

  29 Ekim 2022 Cumartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Ödeme devi Visa, kripto para sektörüne yönelik bir hamle daha yaptı. Şirket USPTO kurumuna yaptığı başvuruda dijital cüzdan, NFT ve metaverse ile ilgili iki ticari marka için izin istedi. Visa’nın başvuruları, American Express ve NYSE gibi dev kurumların başvurularından sonra sürpriz yaratmadı.

  Kripto analitik firması Santiment, kripto balinalarının ve küçük yatırımcıların aldığı pozisyonları raporladı. Buna göre BTC balinaları Ekim 2021 tarihinden bu yana satış yaparken küçük yatırımcılar Bitcoin satın alma yönündeki hamlelerine aralıksız devam ediyor.

  Bitcoin’i yasal para ilan eden El Salvador, İsviçre'nin Lugano şehrinde bir Bitcoin elçiliği açtı. Elçilik, El Salvador gibi daha fazla sayıda devletin Bitcoin’i benimsemesi için çalışacak.

  Deneyimli kripto para analisti Coin Bureau, yerli yatırımcıların radarında olan APT coinin aşırı değerlendiğini söyledi: “İlk bakışta APT aşırı değerli görünüyor. Ancak daha yakından incelendiğinde bazı temellerin oluşmaya başladığı fark ediliyor. Aptos explorer’a göre 1,7 milyondan fazla cüzdan adresi var.”

  Ethereum ölçeklendirme çözümü zkSync geliştiricisi Matter Labs, yeni bir Layer 3 chain geliştirdiklerini duyurdu. Opportunity isimli projeyi duyuran Matter Labs projenin 2023 yılının ilk çeyreğinde başlatılmasını planladığını açıkladı.

  Meme token Dogecoin (DOGE), CoinMarketCap verilerine göre ilk 50 kripto para arasında haftanın en çok kazandıran coini oldu. Dogecoin, hızlı yükseliş sonrası en değerli kripto paralar listesinde SOL ve ADA coinleri geride bırakmayı başardı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 1.16 yükselişle 20.715 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Lider altcoin ETH ise yüzde 7 yükselişle 1.616 dolardan işlem görüyor. Popüler altcoinlerde BNB, XRP, ADA ve SOL coin fiyatlarında kademeli yükseliş sürüyor. Günün en fazla değer kazanan altcoinlerinde DOGE yüzde 25 oranında artışla dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle