Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Temmuz 2023

  Haftanın ilk işlem gününde düşüş yaşanan kripto para piyasasında toparlanma belirtileri dikkat çekti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için kritik destek seviyesi çalışırken bazı altcoin projelerinde toparlanma hız kazandı.

  25 Temmuz 2023 Salı günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para borsası Binance'in kurucusu Changpeng Zhao, gelecek ay Japonya’da hizmet vermeye başlayacaklarını duyurdu. CZ’nin Japonya’daki tüm yerel düzenlemelere uygun bir platform kurma taahhüdü kripto para topluluğu tarafından olumlu karşılandı.

  ABD Hükümet Sorumluluk Ofisi (GAO) tarafından hazırlanan raporda kripto para sektöründe yasal boşluk olduğuna dikkat çekildi. Yetkililer kripto para düzenlemelerinde Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi kurumları ortak hareket etmeye çağırdı.

  Real Vision CEO’su Raoul Pal, Twitter’ın patronu Elon Musk'ın ödemelerde kripto para ve Dogecoin kullanacağını söyledi: “Elon’un amacı yapay zekayla platforma serbest konuşma açısı ve tarafsız bir model vermekti. Ayrıca yaratıcılar için küresel ödemelerde kripto paraları kullanacak ve tahminimce DOGE kullanacak.”

  Santiment raporunda BTC’nin son 4 aydır 28 bin ila 32 bin dolar arasına sıkışıp kalmasına dikkat çekildi. Analistlere göre yükseliş beklentisi düşüşe oranla daha fazla görünüyor. Uzmanlar BTC’nin bu kadar uzun süre yatay kaldıktan sonra büyük yükselişler yaşadığını hatırlattı.

  Dünkü lansmanı ile kripto para sektörüne bomba gibi giriş yapan Worldcoin (WLD) İngiliz regülatörün radarına takıldı. Göz retinası taraması yaparak kullanıcıların verilerini toplayan proje İngiltere’nin veri koruma ve denetleme kurumu tarafından araştırılacak.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para birimlerinin uzun bir süredir yatay hareket etmesi yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. Piyasada beklenen yükseliş hareketi henüz gerçekleşmedi. FED’in faiz kararına sayılı günler kala en büyük kripto para birimi BTC fiyatı %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoin piyasasında son durum şu şekilde yansıdı:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle