Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Nisan 2022

  Nisan ayının ilk işlem gününde kripto para piyasasında düşüş sinyalleri takip ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş devam ederken popüler altcoinlerde satışlar hız kazandı. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan varlıklardaki hareketler yatırımcılar tarafından takip ediliyor.

  1 Nisan Cuma gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarına etki eden önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bir süredir tartışılan anonim kripto para transferleri Avrupa Parlamentosu tarafından yasaklanması gündeme geldi. Parlamento’da yapılan oylama sonucu tüm anonim kripto para transferlerinin oy birliği ile yasaklanması istendi. Bu gelişme Bitcoin ve diğer kripto paralardaki düşüşü hızlandırdı. 

  Yatırımcıların yakından takip ettiği Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto paraların yıl sonuna kadar ciddi oranda artması halinde şaşırmayacağını dile getirdi. Popüler ismin bu açıklamaları Bitcoin yatırımcısını heyecanlandırmaya yetti. 

  ABD’de OnePoll tarafından StarkWare ekibinin yaptığı araştırma sonuçları dikkat çekti. Buna göre Amerikalı katılımcıların yaklaşık %53’ü kripto para birimlerinin “finansın geleceği” olacağını söyledi. Bu yüksek oran sektörde olumlu karşılandı. 

  Block CEO’su Jack Dorsey, ABD Temsilciler Meclisi demokratlarına Bitcoin hakkında bilgi verdi. Dorsey, kripto paralarda enerji tüketimi, kara para aklama ve bir ödeme aracı olarak kullanımı gibi endişeleri gideren açıklamalarda bulundu.

  Küresel yatırım firması VanEck, son raporunda para kavramının artık değiştiğini belirtti. Uzmanlar, Bitcoin ve altının rezerv varlıklar olmaları durumunda ulaşacakları fiyatlar için Bitcoin’de 1 milyon 300 bin dolar, ons altında ise 31 bin dolarlık fiyat tahmini yaptı. 

  Bankacılık devi Citi, "Metaverse ve Para: Geleceğin şifresini çözmek" başlıklı bir rapor yayımladı. Raporda metaverse ekonomisinin 10 trilyon doları geçebileceği ve sektörde kripto paralara da yer vereceği ifade edildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere bakıldığında BTC yüzde 4.20 oranında eğer kaybederek yeniden 45.430 dolarlı seviyelerden fiyatlanıyor. Lider altcoin ETH başta olmak üzere BNB, ADA, LUNA ve AVAX coin fiyatlarındaki kayıplar sürüyor. Günün en fazla değer kaybeden popüler altcoini XRP olurken SOL coin ise yüzde 3 yükselişle yatırımcılarını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle