Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Kasım 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yeni bir rekor daha kırıldı. ABD’de enflasyon verilerinin açıklanmasından sonra hızlı bir ralli başlatan BTC yeni ATH belirlerken altcoinlerde de boğa sinyalleri devam etti. Kripto para piyasasının genelinde yaşanan yükselişler sonrası toplam market değeri de yeni zirvelere ulaştı.

  10 Kasım 2021 Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi Bitcoin, bugün ABD enflasyon verisinin ardından 69 bin doları gördü. Enflasyon rakamlarının beklentilerin üzerinde gelmesiyle birlikte BTC fiyatı kısa sürede yaklaşık 3 bin dolar arttı. Açıklanan enflasyon rakamlarının ABD’de son 31 yılın en yüksek seviyesi olması dikkatlerden kaçmadı. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ABD'li analist Todd Gordon, katıldığı programda BTC fiyatının 150 bin dolar seviyesine kadar çıkabileceğini belirtti. Yatırımcıların büyük bir çoğunluğu Bitcoin’de yıl sonuna kadar 100 bin dolar hedefinin gerçekleşeceğine inanıyor.

  ABD’de 171 milyar dolarlık varlığı yöneten Research Affiliates şirketinin kurucusu Rob Arnott, Bitcoin almadığına pişman olduğunu itiraf etti. 2013 yılında Bitcoin’e 100 bin dolarlık bir yatırım yapmayı düşündüğünü söyleyen yatırımcı, “Bilmediğim şeyi almam dedim. O yatırımı yapsaydım, o para bugün 25 milyon dolar olmuştu” dedi.

  Altcoinlerde ise hisse senetleri ve kripto para alım platformu Robinhood'un operasyon yöneticisi Christine Brown, Shiba Inu (SHIB) hakkıdna konuştu. Uzun bir süredir SHIB listelemesi beklenen platformun yöneticisi, önceliklerinin güvenlik olduğunu söyleyerek zaman istedi.

  En büyük stablecoin ihraççısı Tether, Avalanche (AVAX) blockchain‘i üzerinde USDT stablecoin’ini piyasaya sürdü. Bu stablecoinlerin, DeFi pazarında önemli rol oynadıkları için Avalanche ekosisteminin gelişmesini hızlandırabileceği belirtildi. Böylelikle Avalanche, USDT’nin desteklediği dokuzuncu blockchain oldu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine bakıldığında Bitcoin fiyatında yüzde 2.46 oranındaki artışla 68.404 dolarlı seviyeler görülüyor. ETH, BNB ve SOL coin fiyatlarında kısıtlı değer artışları devam ediyor. Günün en fazla kazandıran popüler altcoini yüzde 5’ten fazla artan XRP olurken, ADA fiyatında yüzde 1.32 oranındaki geri çekilme yatırımcıları şaşırttı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle