Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 25 Ağustos 2021

  Haftaya oldukça iyi başlayan kripto para birimleri, çarşamba gününde düzeltme yapmasıyla dikkat çekti. Uzmanlar yatırımcıların sakin kalmaları yönünde tavsiyelerde bulunurken, bazı altcoin fiyatlarında ciddi düşüşler gözlemlendi. Piyasa açısından sağlıklı görülen bu geri çekilmeler yatırımcılar tarafından yakından takip edildi.

  25 Ağustos Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Coinbase kullanıcıları hem borsadaki paralarının yok olduğunu hem de destek hizmetinin zayıf kaldığını öne sürdü. Amerika’nın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Coinbase hizmetlerine yönelik müşteri şikayetlerinin giderek artması kripto sektöründe dikkat çekti. Son araştırmaya göre, ülke genelinde binlerce müşteri Coinbase borsasına karşı şikayette bulundu.

  Facebook yöneticisi David Marcus, geçtiğimiz günlerde dijital cüzdan Novi'de sona geldiklerini açıklamıştı. Dev teknoloji şirketi şimdi de 2021 yılında büyük bir patlama yaşayan NFT'lerle bağlantılı özellikler ve ürünler geliştireceği duyurdu. Marcus ayrıca NFT’lerin, Novi cüzdanda da saklanabilmesini hedefliyor.

  2021 yılına damga vuran dijital varlıklardan olan NFT'ler inanılmaz fiyatlara alıcı buluyor. Haziran ayında oluşturulan 999 parçalık Fidenza koleksiyonunun bir parçası 3.35 milyon dolarlık fiyata satılmasıyla gündeme geldi.

  Yerli kripto para piyasasında ise Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, kripto paralar ile ilgili açıklamalar yaptı. İş Bankası’nın kripto para alanında öncü olabileceğini söyleyen Aran bazı uyarılarda bulundu. Kripto paralarda siber risklerin çok fazla olduğunu, düzenlemelerin yetersiz kaldığını, finansal okuryazarlığın zayıf olduğunu belirtti ve kripto paralara karşı olmadıklarını söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 1’in altında kayıp yaşanırken 48.265 dolardan işlem görüyor. Kripto para piyasasının genelinde toparlanma belirtisi gösteren varlıklardan ETH, ADA ve XRP fiyatlarında düşük çapta düzeltme yaşanıyor. Piyasa genelinde kırmızı renk hakimken sadece Binance Coin (BNB) fiyatı yüzde 3’ten fazla değer kazanarak yatırımcısını sevindirdi. Son dönemin yükselen projesi Solana (SOL) ise yüzde 5 oranında değer kaybetti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle