Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 24 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir grafik çizilirken piyasa genelinde hareketli dönem yaşanıyor. Son zamanlarda ciddi kazanımlar elde eden kripto paralar 24 Ağustos Salı gününde düşüş sinyalleri gösteriyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  CoinShares’in Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı raporuna göre kurumsal yatırımcılar Solana (SOL) biriktirmeye başladı. Kurumsallardan hızla SOL alımları gelirken, Solana yatırım ürünlerine 15-20 Ağustos arasında 7,1 milyon dolar yatırım yapıldığı belirtildi. 

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki güncel belgeye göre kripto para alımlarıyla ünlü MicroStrategy şirketi yine BTC alımı yaptı. şirket varlıklarına 3.907 Bitcoin ekleyerek dev bir adım daha atan MicroStrategy, böylelikle rezervindeki toplam BTC miktarını 108 bin 992 adede yükseltti. 

  Kripto para piyasasındaki en büyük sabit coin olan USDT'nin üreticisi Tether şirketi yeniden büyük miktarlarda token basmaya başladı. Elde edilen verilere göre Ağustos ayının başından beri basılan USDT değeri 2.3 milyar dolara ulaştı. 

  Popüler kripto türev borsası FTX, California Üniversitesi Cal Memorial Stadyumu'nun isim haklarını satın aldı. Sam Bankman-Fried’ın başında bulunduğu türev borsası, üniversite ile 10 yıllık ve 17.5 milyon dolarlık bir isim hakkı anlaşması imzalayarak spor dünyasında da adından söz ettirdi. 

  Cardano blockchain’inin kripto parası ADA fiyatı yükselmeye devam ediyor. Yakında başlatılacak akıllı sözleşme özelliğinin kripto paraya olumlu katkı sağlayacağını düşünen  yatırımcıların etkisiyle birlikte ADA coin fiyatı rekor kırdı. Analist David Gokhshtein, ADA rallisinin Cardano'nun Alonzo güncellemesiyle akıllı sözleşme özelliğini başlatacağı 12 Eylül'e kadar sürebileceği iddia etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen veriler BTC başta olmak üzere hemen hemen tüm popüler kripto para birimlerinde düşüş yaşandığını gösteriyor. BTC fiyatı yüzde 2.34 oranındaki kayıpla 48.595 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde ETH, ADA, BNB, XRP, DOGE ve DOT fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Günün en çok değer kaybeden kripto parası Dogecoin olurken, Solana (SOL) fiyatında yüzde 3’e yakın yükseliş yaşaması dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle