Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Şubat 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken, sert düzeltme sonrası toparlanma sinyalleri takip ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanma, popüler altcoin fiyatlarına olumlu yansıyor.

  23 Şubat 2022 Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto piyasası, bir haftalık bir düzeltme sonrası kayıplarını geri almaya başladı. Lider kripto para birimi BTC fiyatında yeniden 39 bin dolarlı destek seviyesi görüldü. LUNA gibi popüler altcoinlerde günlük kazançlar yüzde 16 gibi kayda değer seviyelere ulaştı. 

  Kripto yatırımcılarının izlediği CryptoRank verileri, toplam stablecoin arzının Şubat ayında 180 milyar doları aştığını ortaya koydu. Buna göre piyasadaki değişken ortama rağmen, stablecoin arzı son 30 günde 9,5 milyar dolar artmasıyla dikkat çekti. 

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Tesla CEO’su Elon Musk, Hedera Hashgraph (HBAR) tarafından sembol olarak kullanılan ve bazı dillerde bulunan ℏ ünsüzünü sosyal medyadan paylaştı. Bu hamle, altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayınca HBAR coin fiyatında artış getirdi.

  Socios ile taraftar tokende anlaşan Barcelona, kripto para şirketlerinden gelen sponsorluk tekliflerini reddetti. Katalan kulübünün yönetim kurulu, bu sektörü "riskli" olarak tanımladığı için sponsorluk anlaşmalarının imzalanmadığı ortaya çıktı. 

  Geçtiğimiz günlerde  El Salvador'u ziyaret eden Meksikalı senatör Indira Kempis, kendi ülkesinin bir an önce El Salvador gibi Bitcoin'i yasal para ilân etmesi gerektiğini söyledi: “Meksika da dahil olmak üzere, gelir ve gelişim eşitsizliğinin yaşandığı birçok ülkedeki problemleri Bitcoin’in çözebileceğine inanıyorum.”

  SEC'nin eski yöneticisi Joseph Hall, "Dava artık öyle bir yere geldi ki, SEC'nin istediği şekilde ilerlemiyor. Sonunda hakim 'Eğer Ripple'ın yaptıklarını farkındaysanız, 2012'den beri neden sustunuz?' da diyebilir. Davayı SEC kaybedebilir" açıklamasıyla dikkat çekti. Bu yorum XRP yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 1.19 oranındaki artışla yeniden 38.599 dolarlı seviyelere ulaştı. Popüler altcoin fiyatlarında olumlu sinyaller takip edilirken ETH, BNB ve XRP fiyatlarında yüzde 2 civarında yükselişler görülüyor. Günün en çok değer kazanan altcoini olan LUNA yüzde 9’un üzerindeki artışla yatırımcısını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle