Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 23 Mayıs 2022

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler, popüler altcoin fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Yatırımcılar, kripto paraların toparlanma sinyalleri göstermesini beklerken, Fed’in şahin duruşu kriptolardaki satış baskısını sürdürüyor.

  23 Mayıs 2022 Pazartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasında fırtına öncesi sessizlik sürüyor. 25 Mayıs 2022 tarihinde FED’in son toplantı tutanakları yayımlanacak. FED üyelerinin 40 yılın en yüksek enflasyonu ile mücadelede perspektiflerini anlamaya yardımcı olan bu tutanaklar, Bitcoin ve kripto para birimlerinde satış baskısını arttırabilir.

  Kripto para piyasasının oynak olduğu dönemlerde yatırımcılar Tether’in USDT’nin istikrarını nasıl sağladığını ve rezervlerinin yapısını gündeme getirdi. Bu konuda Tether’de yapılan açıklamada, “Tether yakın zamanda piyasa oynaklığı ve 10 milyar doların üzerinde çıkış ile test edildi. Sonuçlar, Tether’in kripto ve geleneksel finansta en dayanıklı şirket olduğunu kanıtladı.” ifadeleri yer aldı. 

  Öte yandan toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoini olan Tether, büyük bir 10 milyar dolarlık kayıp yaşadı. Kripto para piyasasında son dönemde meydana gelen çöküşle birlikte Tether arzında da büyük bir değişim yaşandı. Bu gelişme boğa piyasası etkisi olarak yorumlandı. 

  Küresel ödeme devi Paypal Başkan yardımcısı Richard Nash şirketin kripto para birimleri ve CBDC ödemeleri üzerine çok çalıştığını söyledi. Paypal’ın 2020’de başlattığı Bitcoin satın alma ve saklama hizmetinin ardından kripto para birimlerine ilişkin çalışmaların büyük bir hızla deva ettiği belirtildi. 

  Ulusal basında ise Thodex davasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı. 356 milyonluk dolandırıcılık yapıp yurt dışına kaçan Faruk Fatih Özer hakkında Vergi Usul Kanunu’na muhalefet suçlamasıyla açılan yeni davada mahkeme ilk kararı verdi. Vergi Denetim Kurulu’na evrakları teslim etmediği ve yıllar önce vergi kaçırmaya başladığı belirlenen Özer hakkında ikinci dava açıldı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsa verilerine göre BTC 30.252 dolarlı seviyeden işlem görürken, ETH başta olmak üzere popüler altcoin fiyatlarındaki yükseliş hız kazanıyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi listesinde günün en fazla artan altcoini yüzde 3.56 değer kazanan BNB coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle