Kripto Para

Binance bakım nedeniyle kapanınca büyük tepki topladı

  Kripto para dünyasının en büyük borsalarından Binance, bu sabah saatlerinde pek çok sorunla uğraştı. Yaşanan sıkıntılar sebebiyle sistem bakıma alınınca, borsa kullanıcıları büyük tepki gösterdi…

  Bitcoin (BTC) fiyatında hareketlilik devam ederken kripto para yatırımcıları Binance borsasının sistemi kapatmasına karşı tepki gösterdi. Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsalarından biri olan Binance, bu sabah saatlerinde de pek çok arıza ve sorunla uğraştı. Borsa, yaşanan bu sıkıntıları çözebilmek için sistemi bakıma almak zorunda kaldı.

  Kripto para borsasının kullanıcıları, Binance sistemine erişemeyince sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini dile getirdi. Binance borsasındaki bakım çalışması bir süre sonra giderildi ve sistem yeniden kullanıcılara sunuldu. “Geçici Sistem Bakım Bildirimi”nde bulunarak, borsanın bakıma alındığını duyuran Binance borsası bu süre zarfında büyük tepki topladı.

  Para Yatırma ve Çekme İşlemleri Devre Dışı

  Kripto para dünyasının en büyük borsalarından Binance, bu sabah saat 6 sularında sistemini bakıma aldığını duyurdu. Bu sırada borsa üzerinden yalnızca Binance Vadeli İşlemlerde alım satım, bakım dönemi boyunca etkilenmeden devam etti. Bu işlemler dışında kripto para yatırma, para çekme ve buna benzer temel fonksiyonların hepsi devre dışı bırakıldı.

  Binance kripto para borsası kullanıcıların sabaha karşı Binance’e erişim sorunu yaşadıklarını vurgulamasının ardından soruna müdahale edilmeye başlandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bir hafıza sorunu yaşadıklarını belirterek fonların tamamen güvende olduğunu söyledi. Fonların sorun yaşamadığını açıklayan CZ, daha sonra kişisel sosyal medya hesabından bakımın tamamlandığını duyurdu.

  Binance Kullanıcılarını Tepkisi Artıyor

  Binance borsasının bu sorunla ilk defa yüzleşmediğini söyleyen kullanıcılar, bu durumun sık sık yaşanmaya başlamasından dolayı ciddi tepki gösterdi. Sosyal medyadaki bu tepki çok ciddi boyutlara ulaştı ve hatta Binance, Twitter’da trend topic olmayı başardı. Çok kısa süre içinde Binance kripto para borsası hakkında yaklaşık 30 bin tweet atıldı. 

  Borsa kullanıcıları, özellikle boğa sezonu olarak adlandırdıkları böylesi bir dönemde bu tip aksaklıkların büyük zararlara sebep olabileceğini vurguladı. Borsa daha önce de işlemlerini askıya almak durumunda kalmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle