Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 21 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir gün geride kalırken, bazı altcoinlerde yükseliş hareketi hız kazandı. Piyasadaki sert düzeltme sonrasında toparlanma aşamasına giren BTC ve altcoinler yakından takip edildi.

  21 Nisan Çarşamba tarihinde BTC ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri ve fiyat hareketliliklerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatını etkileyen gelişmeler basında büyük ilgi gördü. Kanada’daki dijital varlık şirketi 3iQ, kendi oluşturduğu Bitcoin fonunu Nasdaq Dubai borsasında listelemek için gerekli onayı aldı. Uzmanlar bu sayede BTC satın alan kurumsal firmaların sayısında artış olabileceğini düşünüyor.

  Öte yandan dünyanın en büyük Bitcoin madencilik firmalarından olan Bitfarms, Arjantin’de yeni bir madencilik veri merkezi açmaya hazırlanıyor. Bu gelişme de analistler tarafından bullish olarak yorumlandı. Electric Capital kurucusu Curtis Spencer, hükümetlerin istese elektrik kesintileri yaparak Bitcoin’i engelleyebileceklerini belirtti. Bu açıklamalar BTC yatırımcılarında endişe yarattı. 

  ABD merkezli dev banka JP Morgan, Bitcoin’in azalan ivmesinin gelecekteki rallilerini engelleyebileceğini söylemesiyle dikkat çekti. Öte yandan uzmanlar, 1.55 milyon dolarlık Bitcoin opsiyonunun vadesinin dolmasına az bir zaman kala opsiyon piyasasında avantajın BTC ayılarına geçtiğini vurguladı. 

  Altcoinlerde de dikkat çekici haber akışı oldu. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı Raporu'na göre kurumsal firmaların XRP alımlarının hız kazandığı ortaya çıktı. Öte yandan Ripple ile SEC arasındaki davada müdahil olmak için XRP yatırımcılarından yetkili mahkemeye resmi başvuru yapıldı. Flare Networks, mainnet lansmanı için Dogecoin (DOGE) ile entegrasyon sağlayacağını duyurdu.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Bu gelişmelerin ışığında BTC fiyatı, kripto para borsalarından gelen anlık verilere göre bir miktar düşüş yaşadıktan sonra yüzde 0.29 ile pozitif tarafa geçti. Günün en çok kazandıran popüler altcoinleri ise ETH ve BNB oldu. Her iki kripto para da yüzde 10 oranında artış göstermesiyle yatırımcısını sevindirdi. En fazla kayıp yüzde 17 oranında azalmayla Dogecoin (DOGE) fiyatında yaşandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle