Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir gün geride kalırken Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarında düşüşün ardından toparlanma gerçekleşti. Kripto para piyasası üzerinde etkili olan önemli haberler ve gelişmeler, yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. 

  15 Nisan Perşembe günü itibarıyla BTC ve önde gelen altcoin projelerinde etkili olan gelişmeler ve önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güne düşüş sinyalleriyle başlayan Bitcoin fiyatında gündeme gelen haberlerin olumlu etkisinin ardından kayıpların bir kısmı telafi edildi. Dünyanın en büyük varlık yönetici Blackrock CEO’su Larry Fink, CNBC kanalına verdiği röportajda piyasa için olumlu açıklamalar yaptı. Ünlü yönetici kripto paraların ayrı bir varlık olduğunu ve gelecekte harika bir varlık sınıfı haline gelebileceğini söyledi. Şirketin Bitcoin yatırımı yapabilme ihtimali güçlendi.

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği analistler Nick Spanos ve Yashu Gola, BTC fiyatının geleceği hakkında bullish değerlendirmeler yaptı. Ünlü analistler kısa vadede Bitcoin fiyatında 70 bin dolarlı seviyelerin görüleceğine inanıyor. Öte yandan İsviçre merkezli sigorta devi AXA sigorta primlerinin Bitcoin ile ödenebileceğini açıkladı. Bu gelişme de Bitcoin fiyatındaki toparlanmayı olumlu yönde etkileyen haberlerden biri oldu. 

  Altcoin piyasasında da hareketli bir gün geride kalırken önde gelen altcoin projelerinde kazançların arttığı dikkatlerden kaçmadı. Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatında yükselişi hızlandıran gelişmelerden biri de analistlerin açıklamaları oldu. ETH piyasasında spekülatif prim oranı inceleyen uzmanlar, mayıs ayında ETH fiyatının 2 katına çıkmasını bekliyor. Elon Musk tweetleri ile uçuşa geçen Dogecoin (DOGE) bugün yatay seyirde kaldı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 3’e varan kayıplarını yüzde 0.86 seviyesine kadar düşürdü. Kısa sürede toparlanan BTC fiyatındaki yükseliş beklentisi sürerken şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar seviyelerden işlem görüyor. Önde gelen Ethereum fiyatı ise yüzde 5’e yaklaşan değer artışı ile yatırımcılarını sevindirdi. Günün en çok kazandıran popüler altcoinleri ise Unıswap (UNI), Chainlink (LINK) ve TRON (TRX) oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle