Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Haziran 2024

  Fed Kararı ve Bitcoin’in düşüşü, Bitcoin balinalarının hareketi ve Uwu Lend’in güvenlik ihlali bugün çok konuşuldu.

  13 Haziran 2024 Perşembe günü Bitcoin ve altcoin piyasalarında neler yaşandığını gün sonu özetimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

  KRİPTO PARA PİYASASINDA BUGÜN GELİŞEN OLAYLAR

  Dün, kripto para piyasası, Fed’in faiz oranlarını değiştirmeme kararına ve Jerome Powell’ın yorumlarına kilitlendi. Beklenen bir indirim olmadı ve faiz oranları sabit kaldı. Bu durum, Bitcoin’in 68.000 dolarlık psikolojik sınırın altına düşmesine neden oldu.

  11 Haziran’da, Bitcoin fiyatlarındaki düşüşten faydalanan balinalar, toplamda 20.600 BTC’yi, yaklaşık 1,38 milyar dolar değerindeki bir miktarı portföylerine ekledi.

  Uwu Lend, kısa süre içinde ikinci kez aynı siber saldırganın hedefi oldu. İlk saldırıda 20 milyon dolar kaybeden platform, bu defa 3.7 milyon dolar daha kaybetti.

  En son elde edilen bilgilere göre, ABD merkezli Bitcoin ETF’ler, ardı ardına yaşanan sermaye çıkışlarının hemen sonrasında 100,8 milyon dolarlık büyük bir yatırım topladı. Bu, piyasa algısında bir iyileşme sinyali olabilir.

  Kripto para dünyasının devi Binance, bugün WRX, FET, AGIX ve OCEAN gibi dört farklı altcoin ile ilgili önemli duyurular yaptı.

  Tanınmış kripto analisti YG Crypto, Twitter’ın yeniden markalanmış platformu X’te, Ethereum’un DeFi alanındaki liderliğine rağmen, Katman 2 çözümlerinin Uniswap V2 havuzlarındaki artan etkinliğiyle bir dönüşüm yaşandığını belirtti.

  Kurumsal yazılım devi MicroStrategy, bugün Bitcoin portföyünü genişletmek için 500 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil ihraç etmeyi planladığını açıkladı.

  Tayvan, dijital varlık endüstrisini düzenlemek adına önemli bir adım atarak, Tayvan Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları Birliği’ni kurdu.

  10x Research, FED’in 2024 yılı için sadece bir faiz indirimi öngördüğünü açıklamasının ardından, yatırımcılara Bitcoin’e sadık kalmalarını ve Ethereum’dan uzak durmalarını önerdi.

  13 HAZİRAN PERŞEMBE BITCOIN VE ALTCOINLERİN SON DURUMU

  Kripto para piyasası, Fed’in faiz kararları ve Jerome Powell’ın yorumlarıyla hareketlenirken, Bitcoin’in 68.000 dolarlık psikolojik sınırın altına düşmesi dikkat çekti. Bu dalgalanma sırasında, Bitcoin balinaları düşüşten faydalanarak büyük miktarda BTC biriktirdi. 13 Haziran 2024 Perşembe BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerdeki son durum şu şekilde:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle