Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Ocak 2022

  ABD Merkez Bankası FED’den gelen olumlu sinyaller, kripto para piyasasındaki risk iştahını yeniden arttırdı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş popüler altcoinlerde de ciddi rallilerin başlamasını tetikledi. Son günlerdeki karamsar görüntüyü üzerinden atan kripto paralar yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

  12 Ocak Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Merkez Bankası (Fed) beklenen enflasyon verilerini açıkladı. Fed Başkanı Jerome Powell, yüksek enflasyonun ciddi tehdit olduğunu söylerken beklentilere paralel gelen veriler kripto para piyasasında olumlu karşılandı. BTC ve altcoinlerde yükseliş hareketi hız kazandı. 

  Popüler kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin’in 90 günün en düşük seviyesinden destek almasının, bir rahatlama rallisine hazır olduğu sinyali olarak yorumladı. Usta analistin Bitcoin’de yükseliş beklediğini söylemesinden sonra bugünkü haberlerle birlikte BTC’deki yükseliş hız kazandı. 

  Fox Business muhabiri Eleanor Terrett’e göre, Ripple ve SEC arasında bir yıldır süren davanın bir ay daha ertelenebileceği belirtildi. XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple, SEC’in kayıt dışı menkul kıymetler olarak kabul ettiği 1,3 milyar dolarlık XRP tokenlerini yasa dışı olarak satmakla suçlanıyor.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Rusya ve Ukrayna’da 3 önemli pozisyonla ilgili görevlendirdiği isimleri açıkladı. Şirketin yaptığı yeni atamaların bu ülkelerdeki borsa regülasyonlarına olumlu katkı sağlaması bekleniyor. 

  ABD merkezli yayın organı The Wall Street Journal’da Türklerin kripto paralara ilgisine dair bir haber dikkat çekti. Son aylarda Türk Lirasındaki değer kaybı hızla arttığı için Türk yatırımcıların Bitcoin ve Tether’e ilgi gösterdiği ifade edildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 5’ten fazla değer artışıyla 43.812 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Lider altcoin ETH başta olmak üzere, BNB, SOL ve XRP fiyatlarında yüzde 7 civarında değer artışı görülüyor. İlk 10 kripto para birimi listesindeki tüm altcoinler hızlı yükselirken günün en fazla kazandıran altcoini ise yüzde 12 artan DOT coin oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle