Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Eylül 2022

  Kripto para piyasasında kademeli yükseliş trendi devam ederken yatırımcılar Bitcoin (BTC) fiyatını etkileyen gelişmeleri izliyor. Yeni haftada piyasa değerine göre ilk 10’da yer alan kriptolarda olumlu sinyaller takip ediliyor.

  12 Eylül 2022 Pazartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’de Dijital Ticaret Odası, regülatör SEC’in Bitcoin ETF başvurularına karşı olumsuz yanıt vermesini eleştirdi: Amerikan halkının, Bitcoin piyasalarına tanıdık, uygun maliyetli, likit, şeffaf ve düzenlenmiş bir erişimleri bulunmuyor. Çünkü SEC, yatırım yapmak isteyen yatırımcıları düzensiz alternatiflere zorlamaya devam ediyor.”

  Zincir üstü veri analiz firması Santiment raporunda yatırımcılara önemli uyarılar geldi: “Bu hafta Ethereum’daki Merge birleşmesiyle birlikte ETH’de oynaklığın kaçınılmaz olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin ise bugün 3 haftadan beri ilk kez 22.000 doların üzerine çıktı. BTC kâr ya da zarar işlemlerinin oranı Mart ayından bu yana en yüksek seviyesinde bulunuyor.”

  Kaliforniya Senatörü Brad Sherman, Bitcoin’in gerçek bir değerinin olmadığını öne sürdü. Sherman’ın bu açıklamaları kripto para topluluğunun büyük tepkisini çekerken sosyal medyada gündem oldu.

  En büyük stablecoin ihraççısı Tether (USDT) blok zincir ağına bir yenisini daha ekledi. Katman 1 hisse kanıtı blok zinciri olan NEAR Protocol (NEAR) ağında işleme başladı.

  Bitcoin'i resmi para olarak kabul etmesiyle adını duyuran El Salvador'un piyasadaki düşüş sonrasında portföyü 54 milyon dolar zarar yazdı. Nayib Bukele ve analistler, piyasadaki yüzde 70’lik düşüşü öngöremezken El Salvador’un BTC yatırımları hala tartışılıyor.

  Starbucks, NFT biçiminde dijital koleksiyon pulları ticareti sunan Odyssey'i tanıttı. Polygon ağında çalışan bu ödül programı NFT sektöründe olumlu karşılanırken kripto paraları da hareketlendirdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 3.80 oranında artış yaşanırken 22.359 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Lider altcoin ETH ise piyasadan negatif ayrışarak yüzde 1 civarında değer kaybediyor. Popüler altcoinlerden BNB, XRP, ADA ve DOT coin fiyatlarında kademeli yükseliş sürerken SOL coin yüzde 9.33 artışla yatırımcısını sevindiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle