Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Ocak 2023

  Kripto para piyasaları yükselişine bugün de devam ediyor. Lider kripto para birimi önderliğinde altcoin piyasasında da günün hakim rengi yeşil!

  11 Ocak 2023 Çarşamba gününde yaşanan önemli gelişmeler ve Bitcoin (BTC) ile popüler altcoin fiyatlarında görülen değişimleri sizler için derledik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, bugün de Japonya pazarında faaliyetlerini artıracağını söyledi. Önceki gün işten çıkarma ve tasarruf konusunda açıklama yapan borsanın bugün gelen Japon pazarı ile ilgili açıklaması, rekabette Binance’ın ağırlığının artacağı yorumlarını güçlendirdi.

  Crypto.com en büyük stabil coin’i delist ettiğini açıkladı! Borsadan yapılan açıklamada, “Crypto.com, Kanada’daki kullanıcılar için Tether (USDT) sınırlı satıcı lisansı için ön kayıt taahhüdümüzün bir parçası olarak Ontario Menkul Kıymetler Komisyonundan (OSC) gelen talimatlara göre listeden kaldırıldı.” ifadeleri ile delist nedeni ve ne şekilde gerçekleşeceği belirtildi.

  Son dönemdeki yükselişi ile piyasalara damga vuran Solana (SOL) Coin için önemli bir veri paylaşımı geldi! DeFiLlama verilerine göre son bir ayda kilitlenen toplam SOL değeri (TVL) 206 milyon dolardan 242,77 milyon dolara yükseldi.

  Dogecoin için bugün kötü haber geldi! Paylaşımları ile DOGE’nin hamisi gibi davranan Elon Musk’a rağmen bugün sızan haberler, sosyal medya devinin Twitter Coin adı ile kendi kripto para birimine onay almayı hedeflediği iddia edildi.

  Binance CEO’su CZ, kripto yatırımcılarını uyardı! CZ yaptığı açıklamada fazla iyimser olunmamasını söylerken, yeni bir FUD dalgası geleceğini iddia etti.

  İngiltere’den dijital para birimine yönelik yeni bir hamle geldi. Birleşik Krallık Ekonomi Sekreteri Andrew Griffith tarafından yapılan açıklamada, yakın tarih için ulusal para birimi Pound’un dijital bir versiyonunun piyasaya sürülebileceği doğrulandı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasaları bugün BTC önderliğinde yükseliyor. Bitcoin’in 17 bin 392 dolardan fiyatlandığı yeni günde ETH 1.330 dolardan işlem görüyor. Ripple (XRP) yüzde 5,27’lik yükselişle 0,3645 dolara yükselirken, son günlerin flaş ismi Solana (SOL) Coin hafif gerileme ile güne 15,724 dolardan devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle