Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 15 Mart 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonu kırdığı fiyat rekorunun ardından yeni haftaya düşüş trendiyle başladı. Son 24 saatte kayıpları giderek artan Bitcoin gün içinde yüzde 6’nın üzerinde değer kaybı yaşadı. Bitcoin’deki bu düşüş ile birlikte önde gelen hemen hemen bütün altcoin fiyatlarında da yüzde 4 civarındaki düşüler, kripto para yatırımcısını tedirgin etti.

  15 Mart Pazartesi günü itibarıyla kripto para piyasasında yaşanan önemli gelişmeler ve fiyat hareketliliklerine dair detaylı bilgiler, özel haberimizde yer alıyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Geride kalan işlem gününde 60 bin dolar üzerindeki seviyesini korumakta zorlanan Bitcoin fiyatında hızlı bir düşüş yaşandı. Bitcoin fiyatı tüm zamanların rekor seviyesine ulaştıktan sonra artan satış baskısı ile kayıplar yaşamaya devam ediyor. Kripto para uzmanları, BTC fiyatındaki düşüşte bu hafta gerçekleşecek ABD Merkez Bankası (FED) faiz toplantısını öne sürüyor

  FED toplantısından gelecek haberler, Bitcoin fiyatındaki yönü belirlemede önemli bir etki gösterecek. Finans dünyasının önde gelen isimlerinden deneyimli analist Alessio Rastani’nin Dow Jones ile Bitcoin piyasası arasındaki ilişkiyi göz önünde bulundurarak BTC fiyatında ayı piyasasının başlayabileceğini vurguladı. Uzmanlar, kripto para yatırımcısının FED Başkanından gelecek açıklamaları beklemeye devam ettiğini söylüyor. 

  Altcoinlerde ise kripto para piyasasının genelinde olduğu gibi düşüş trendi devam ediyor. Son dönemde SEC davası ile gündeme gelen Ripple (XRP) konusunda eski kurucu McCaleb’in Tacosand cüzdanındaki hareketlilik yeniden yatırımcıyı tedirgin etti. Milyonlarca XRP satışı yapan McCaleb’in yeniden XRP satışına hazırlandığı haberi, XRP fiyatındaki düşüş trendini hızlandırdı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Haberin hazırlandığı an itibarıyla kripto para borsalarından gelen güncel veriler, ilk 10 içindeki tüm dijital varlıklarda kayıp yaşandığını gösteriyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yüzde 6.42 oranında düşüş yaşandı ve 56 bin dolar desteğine kadar geri çekilme görüldü. ETH ve BNB yaklaşık yüzde 5 oranında düşerken; ADA, DOT, XRP, UNI, LTC gibi kripto para birimlerinde de yüzde 3 ile 8 oranında değişen miktarlarda kayıp yaşanıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle