Kripto Para

Milyarlarca dolarlık USDT üretildi! Peki neden?

  Kripto para piyasalarının, piyasa değeri ile en büyük sabit coini olan USDT’nin üreticisi Tether şirketi, tekrar yüklü miktarlarda token üretmeye başladı. Şirket, 23 Ağustos akşam saatlerinde 1 milyar dolarlık USDT bastı. Ağustos başından bu yana üretilen token değeri de 2,3 milyar dolara ulaştı.

  Kripto para piyasalarında analistler piyasanın gidişatını değerlendirmek ve tahminlerde bulunmak adına bazı belli değişimleri ve hareketlilikleri inceler. Bunlar arasında balina hareketlilikleri, borsalara girip çıkan token miktarları ve dolaşımda yer alan sabit coin miktarları gibi veriler yer alıyor. Bu veriler arasında sabit coinlerin arzındaki artışlar, talep yoğunluğunu temsil ettiği için genellikle piyasada yükseliş sinyali olarak yorumlanır. Bu nedenle Tether şirketinin yüklü miktarlarda USDT basması da piyasalarda heyecan yarattı.

  Tether’in Son Dönemlerdeki Durgunluğu

  23 Ağustos Pazartesi günü, TSİ akşam saatlerinde Tether şirketi 1 milyar dolar değerinde USDT bastı. Ağustos ayından bu yana Tether şirketinin ürettiği token miktarının değeri de böylece 2,3 milyar dolara ulaştı. USDT son dönemlerde üretim konusunda oldukça durgundu. Son birkaç ay içinde sadece küçük miktarlarda üretimlerle gündeme gelen Tether’in bu sessizliği, beraberinde eleştiri ve spekülasyonları da getirmişti.

  CoinDesk’e konuşan bir Tether yetkilisi, 23 Ağustos akşam saatlerinde USDT token basıldığını doğruladı. Yetkili ayrıca Ağustos başından bu yana basılan 2,3 milyar dolarlık USDT bilgisini de doğruladı. Haziran ve Temmuz aylarında USDT’nin piyasa değerinin 62 milyar dolar seviyesinde kalması, kripto para dünyasını ve daha çok da yatırımcıları endişelendirmişti. Piyasalarda Tether’in bu sessizliği ve durgunluğu çeşitli söylentilere yol açmıştı.

  Basılan USDT’ler Yükseliş Sinyali Mi?

  Tether’in USDT üretimine ilişkin olarak kripto para hizmeti veren B2C2 şirketinin satış yöneticisi Gary Pike da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Pike konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Arz-talep açısından bakarsanız, kripto fiyatları arttıkça varlıkları satın almak ve kripto para piyasasının tüm değerini yukarı çekmek için daha fazla sabit coin ve fiat paraya ihtiyaç oluyor.”

  Gary Pike’ın da işaret ettiği gibi, piyasada son dönemlerde görülen ralli sinyallerinin ışığında, Tether’in yüklü miktarlarda USDT basması birçok analist tarafından bir yükseliş sinyali olarak yorumlanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle