Kripto Para

Kilit açma korkusu Axie Infinity’i çarptı!

  Kripto para piyasasında son günlerde Axie Infinity’de “unblock” (kilit açma) endişesi yaşanıyor. Proje kapsamında erken dönem yatırımcılara ve pay sahiplerine ait 21,5 milyon token’ın kilidinin açılması bekleniyor. Kilit açma endişeleri yaşanırken, AXS fiyatında ise aşağı yönlü sert hareketlerin öne çıktığı görülüyor.

  Blok zinciri tabanlı ve piyasaya sürüldüğü günden itibaren ciddi bir popülarite yakalayan oyunlardan Axie Infinity projesinde şimdilerde unblock (kilit açma) endişeleri yaşanıyor. Yaşanan bu endişenin, AXS token fiyatına olumsuz şekilde yansıdığı görülüyor. Axie Infinity ekosisteminin temelinde yer alan AXS token fiyatı, bu endişelerle birlikte 8,45 dolar seviyesine kadar gerileyerek, son 1 yılın en düşük seviyesini test etti. Öte yandan AXS, son 1 haftada da değerinin yaklaşık yüzde 25’ini kaybetti.

  AXS Fiyatı ATH Bölgesinden Yüzde 95 Uzaklaştı

  AXS token, kilit açma endişeleri ile birlikte gelen değer kayıplarında son 1 haftada yaklaşık yüzde 25’lik bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte AXS token, söz konusu süreçte, piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para birimi arasında en fazla değer kaybı yaşayan kripto para birimi oldu. Bir diğer yandan AXS, haftalık bazdaki negatif performansının bir sonucu olarak da geçtiğimiz yılki yüzde 93,2 ve Kasım 2021 dönemindeki tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olan 164,90 dolardan yaklaşık yüzde 95 oranda değer kaybetti.

  AXS Token Fiyatı Neden Düştü?

  CoinGecko verilerine göre AXS token fiyatı son 1 aylık süreçte ise yüzde 34,6 oranda değer kaybı yaşadı. Değeri son 30 günde neredeyse yarı yarıya azalan AXS, hafif bir toparlanma sonrasında 8,9 dolar seviyelerinde denge buldu. Piyasa değeri ile en büyük 61. kripto para birimi konumunda bulunan AXS token’daki düşüşün en temel faktörünün, “özel yatırımcıların token’larının kilitlerinin açılarak piyasaya sürülecek olması” olarak işaret ediliyor. Yatırımcıların, kilit açıldıktan sonra token’larını satacakları korkusu, AXS fiyatındaki düşüşün ana etkeni olarak görülüyor.

  Axie COO’suna Göre Bu Son Kilit Açma İşlemi Olabilir

  Axie projesinin Whitepaper’ına göre 21 milyon 543 bin AXS token’dan, özel yatırımcıların 2,16 milyon adet AXS token’ı alması bekleniyor. Ancak bir diğer taraftan Sky Mavis ve Axie Infinity COO’su Aleksander Leonard Larsen, bu dağıtımın son kilit açma işlemi olabileceğini öne sürüyor. Larsen ayrıca Sky Mavis’in yaklaşan kilit açma işleminde tek bir token bile satmayacağını ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle